Socialinė elgsena

Jei yra viena savybė, dėl kurios katės yra ypatingos, tai jų nepriklausomybė. Tačiau galbūt katės išties labiau mėgsta draugiją, nei mes manome?

Laižymas

Kad ir kokios nepriklausomos būtų, katės kartais sukuria santykius su kitomis katėmis. Čia svarbu abipusis laižymasis. Todėl, jei pastebite, kad Jūsų katė laižo kaimynų katiną, atminkite, kad tai ne tik dėl švaros. Katės susidraugauja arba net susitaiko po neseniai įvykusių peštynių.

Trynimasis

Katės ne tik laižo kitas kates, bet ir trinasi kaktomis, skruostais, šonais ir kartais uodegomis. Trindamosi jos maišo savo kvapus ir reaguoja į viena kitos prisilietimą – kai kurių ekspertų teigimu, tai susiję su kačių hierarchija. Trinantis patenkinami įgimti kačių instinktai, be to, Jums smagu matyti, kaip Jūsų augintinis gerai sutaria su kaimynais!

Agresyvus elgesys

Kad ir kokia geraširdė būtų katė, ji kartais gali elgtis agresyviai. Pavyzdžiui, dėl poreikio saugoti teritoriją ji gali bandyti Jums neleisti eiti į tam tikrą namų dalį – ji gali bandyti net Jus pulti!

Svarbu atminti, kad tai tėra dalis Jūsų katės įgimto elgesio. Dėl nuolatinio buvimo namie ji tikriausiai turi daug užslopintos energijos. Galbūt pro langą ji pamatė paukštį ir susierzino, negalėdama jo vytis. Arba galbūt Jūs ėjote pro šalį, kol ji stebėjo grobį, ir Jūsų buvimas akimirksniu perjungė ją į medžiojimo režimą.

Su agresyviu elgesiu susijusią įtampą nuraminti paprasta. Pabandykite duoti katei žaislų žaisti ar daiktų, kuriais ji galėtų laipioti. Taip pat galite su kate žaisti medžioklės žaidimus – jai ypač patiks bet koks prie virvutės pritvirtintas žaislas!