COVID-19 ir jūsų augintinis – klausimai ir atsakymai

Ar gali mano augintinis užsikrėsti koronavirusu?

Remiantis turima informacija, tai labai mažai tikėtina. Tyrimai rodo, kad šunys ir katės lengvai neužsikrečia šiuo virusu, ir nėra jokių įrodymų, kad gyvūnai galėtų perduoti virusą žmonėms ar kitiems gyvūnams.

Kaip galiu apsaugoti savo augintinį, kad jis neužsikrėstų koronavirusu?

Šiuo metu, remiantis tyrimais, labai maža tikimybė jūsų augintiniui užsikrėsti COVID-19, ir nėra jokių įrodymų, kad jis galėtų užkrėsti kitus. Mes rekomenduojame:
- kruopščiai plauti rankas,
- laikyti augintinius atokiau nuo užsikrėtusio žmogaus,
- apriboti augintinių judėjimą, jei jie turėjo kontaktą su infekuotu asmeniu.

Ar gali mano augintinis pernešti virusą ant kailio?

Jūsų augintinio kailis yra toks pat paviršius, kaip ir bet kuris kitas, todėl svarbu visuomet gerai nusiplauti rankas po to, kai jį lietėte, laikyti augintinius toliau nuo infekuotų žmonių ir apriboti jų judėjimą, jei jie turėjo kontaktą su infekuotu asmeniu.

Ar rekomenduojate mano augintiniui nešioti kaukę?

Nėra mokslinių įrodymų, kad kaukės apsaugo gyvūnus nuo infekcinių ligų arba oro teršalų. Gyvūnų snukiai daug įvairesnių formų, negu žmonių veidai, todėl vargu ar kaukė bus tinkama. Be to, mes negalime paaiškinti gyvūnams, kodėl užmauname jiems kažką ant snukio, ir jie gali išsigąsti.

Ar vis dar turėčiau vesti savo šunį pasivaikščioti?

Taip – gyvūnai mėgsta judėti! Išveskite savo šunį pasivaikščioti su pavadėliu, geriausia vaikščioti ten, kur yra tik ribotas kontaktas arba visai nėra kontakto su kitais žmonėmis ar gyvūnais.

Ar galiu rūpintis savo augintiniu, jei sergu?

Jei yra galimybė, paprašykite kito šeimos nario pasirūpinti jūsų gyvūnais, jei sergate. Jei ligos metu privalote rūpintis savo augintiniu arba būti šalia gyvūnų, plaukite rankas prieš kontaktą ir po kontakto su jais.

Ar yra rizika, kad mano augintinis gali užsikrėsti koronavirusu per maistą?

Galite būti tikri, kad šis koronaviruso protrūkis nesukelia maisto saugos rizikos nei žmonėms, nei gyvūnams, negalima užsikrėsti nei per pakuotę, nei per pačius maisto produktus. Mūsų maisto produktų apdorojimo sąlygos jų gamybos metu yra pakankamos virusams sunaikinti.

Parduotuvėse nerandu įprasto maisto, kas atsitiko?

Gyvūnų maistas yra labai svarbus, ir mes toliau gaminame maistą, kurio reikia jūsų augintiniui ir kurį jis mėgsta. Mūsų gaminamo gyvūnų maisto trūkumo nėra, ir norime paprašyti visų gyvūnų šeimininkų būti supratingais ir pirkti tik tiek maisto, kiek reikia jūsų augintiniui.

Negaliu gauti įprasto maisto. Ar galiu pakeisti racioną?

Taip! Idealiausia būtų pasirinkti panašų ėdalą (sausą ar šlapią) ir vieną savaitę palaipsniui įmaišyti į ėdalą nedidelius kiekius naujo maisto, kad būtumėte tikri, jog staigus maisto pakeitimas nesukels virškinimo sutrikimų.

Man kelia susirūpinimą mano situacija ir tai, kad neturiu galimybės įsigyti pakankamai maisto savo augintiniui – ką patartumėte?

Mes suprantame, kad dabartinė situacija kelia susirūpinimą, ir kad jūs visuomet norite savo augintiniui visko, kas geriausia. Mes glaudžiai bendradarbiaujame su mūsų partneriais – gyvūnų globos organizacijomis, ir skatintume kreiptis į juos dėl paramos jūsų gyvenamojoje vietoje.