-
Murkimas ir kačiukų šūksniai
Jūsų kačiukas įgimtu balsu gali išgauti daugybę įvairių garsų, pradedant klasikiniu „miau“ ir baigiant įvairiausiais murkimais ir klyksmais, tiesą sakant, jis „iškalbingesnis“ už daugelį kitų gyvūnų.
Kuo daugiau kalbėsite su kačiuku, tuo geriau jis jus supras ir atsilieps.
Katės naudoja net iki 60-ies skirtingų garsų, kiekvienas jų, išreikštas skirtingu tonu ir intensyvumu, turi skirtingą prasmę. Bet ką jūsų kačiukas bando jums pasakyti?
-
Kūno kalba
Gal jūsų mažasis kačiukas ir atrodo kaip žavus pūkų kamuolėlis, bet jis iš paskutiniųjų stengsis išvengti kovos.
Jūsų kačiukas gali pasinaudoti viena gudrybe, bandydamas išgąsdinti galimą priešininką, t. y. jis pamėgins pasirodyti didesnis nei yra iš tikrųjų.
Kaip ir giminaitės didžiosios katės, jis iš prigimties vienišius ir, norėdamas išgyventi, kliaunasi tik savimi, todėl mažiausiai nori įsivelti į konfliktą.
-
Uodegos judesiai
Vietoje nenustygstanti kačiuko uodega labai daug pasako apie jo savijautą. Tiesą sakant, uodegos judesiai – vienas iš efektyviausių bendravimo būdų.
Kraipo uodegą arba jos galiuką – kačiukas draugiškai sveikinasi.
Ne tik laimingas
Kai jūsų kačiukas aukštai iškelia uodegą, tai reiškia, kad jis laimingas ir pasitiki savimi. Šitaip jis atidengia ir savo genitalijų sritį, viliodamas jus pauostyti jo pauodegį ir viską apie jį sužinoti! Tai draugiškas gestas, todėl būtinai atsilyginkite švelnumu.
-
Ausų judesiai
Jūsų kačiuko ausys neįtikėtinos. Kiekviena jų turi 30 skirtingų raumenų, leidžiančių gyvūnėliui pasukti ausis 180 ° kampu ir net pakeisti jų formą!
Stebėdami tas žavias krutančias auseles, iš tiesų kalbate su savo kačiuku!
Sužinoję, ką reiškia skirtingi ausų judesiai, suprasite, kaip nusiteikęs jūsų augintinis.
-
Trynimasis ir draskymas
Laukinėje gamtoje dauguma didžiųjų kačių, siekdamos išgyventi, iš prigimties kliaunasi tik savimi, o ne gauja.
Gal draskymas ir yra natūralus jūsų kačiuko elgesys, bet baldų tai nepuošia!
Todėl jis nuolat siunčia signalus kitoms katėms, norėdamas išvengti nesusipratimų ir galimo konflikto.
-
Masažavimas
Nieko nėra žaviau už mažą kačiuką, susiraičiusį jums ant kelių ir letenėlėmis masažuojantį jums kojas. Tai tikras katiniškas masažas!
Paaugęs kačiukas tokiu elgesiu parodo, kad jaučiasi saugus ir patenkintas.
Jūsų augintinis taip parodo savo meilę ir pasitenkinimą, toks elgesys katėms yra įgimtas nuo pat pirmosios dienos.
-
Ženklinimas šlapimu
Laukinėje gamtoje didžiosios katės palieka aiškius ženklus, žyminčius jų teritoriją, kad būtų išvengta konfliktų – tai svarbu, nes tik nuo jų pačių priklauso, ar nepateks į bėdą.
Jūsų kačiukas pasitelks sudėtingą kvapu paremtų ženklų sistemą tam, kad užtikrintų, jog jo teritorijoje nemedžiotų kiti.
Jūsų katinėliui būdingas toks pat natūralus elgesys, vienas iš jo mėgstamiausių būdų palikti savo ženklą – pažymėti teritoriją šlapimu arba „išpurkšti“ šlakelį šlapimo.
-
Įtampos ženklai
Net ir žavūs, mieli kačiukai kartais patiria įtampą. Jei pastebite, kad kačiukas įsitempęs ar neįprastai elgiasi, kreipkitės į veterinarą – jis patars, ko imtis, o jei reikės, nusiųs jūsų augintinį pas gyvūnų elgesio specialistą.
Atminkite, širdyje jis medžiotojas.
Svarbu atsiminti, kad tam tikras elgesys, pavyzdžiui, draskymas arba žymėjimas kvapu, vertinant iš kačiuko pozicijos, yra visiškai normalus elgesys... tik jums nelabai priimtinas!