Supraskite savo katę

Kaip ir didžiųjų giminaičių, Jūsų katės elgesį lemia daugybė natūralių instinktų. Juos supratę, kur kas geriau suvoksite katės elgesio priežastis. Taip nepateksite į spąstus ir nemanysite, kad Jūsų katė nepaklusni ar užsispyrusi... Jūs suprasite, kad ji tiesiog elgiasi kaip katė!

Supratę natūralų kačių elgesį, geriau suvoksite tai, ką katė bando Jums pasakyti – Jūsų santykiai su augintiniu bus puikūs. Jūsų katė nuolat su Jumis bendrauja – tereikia stebėti ir klausytis!

Natūralūs instinktai

Jūsų katė iš prigimties mėgsta vienatvę. Ji mielai leidžia laiką viena, ypač, kai miega arba medžioja. Jūsų katei taip pat būdingas galingas instinktas medžioti naktį – šio gamtos šauksmo nuslopinti nepavyks net reguliariai ją maitinant dieną.

Svarbu leisti katei reikšti savo įgimtą elgesį. Jei ji nori pabūti viena, užtikrinkite, kad namie yra vietų, kur ji gali pasislėpti. Kaip ir daugelis kačių, ji tikriausiai mėgs uždaras erdves, pavyzdžiui, kartonines dėžes ar kačių guolius.

Apsigimusi medžiotoja

Laukinėje gamtoje visos didžiosios katės yra apsigimusios medžiotojos. Jūsų augintinė yra tokia pat, todėl svarbu skatinti jos instinktą medžioti. Nesijaudinkite, tai nebūtinai reiškia gaudyti paukščius ar peles – turėtų pakakti paprasto žaislo! Pavyzdžiui, žaislai ant meškerės – puikus būdas žaistu su savo kate ir tuo pat metu leisti jai pademonstruoti savo įgimtus medžioklės gebėjimus. Kartkartėmis leiskite katei laimėti, ir jos laimei nebus ribų!

Jei medžioklės įgūdžius katė rodo namie, mažesnė tikimybė, kad į namus parsineš lauke sumedžiotą grobį. Tačiau jei ant slenksčio rasite paukštį ar pelę, atminkite, kad katė medžioklę baigia ten, kur jaučiasi saugiausia. Ji ne išdykauja, ir grobis nėra dovana Jums – ji paprasčiausiai rodo, kad namie jai geriausia!

Nosis bendravimui

Kaip ir laukinės giminaitės, Jūsų katė bendrauja kvapo žinutėmis, kurias palieka taip – drasko, apšlapina ir glaustosi. Todėl, besitrindama į sienas, baldus ar duris, iš tikrųjų Jūsų katė žymi savo teritoriją. Besiglaustydama Jums apie kojas, ji tiesiog sako Jums komplimentą ir informuoja, kad Jūs priklausote jai!

Draskymas palieka vaizdines žinutes, taip pat padeda katei gražinti ir aštrinti nagus. Įsitikinkite, kad namuose yra vieta, kur Jūsų katei leidžiama – ir ji net skatinama - draskyti. Norėdami uždrausti jai gadinti baldus, nupirkite jai specialią draskyklę.