Triukšminga katė

Kaip ir daugelis kačių, Jūsų augintinė tikriausiai mėgsta plepėti. Tačiau yra didžiulis skirtumas tarp draugiško pašnekesio ir elgesio, dėl kurio visą naktį negalite užmigti! Jei dėl katės įsiskaudėjo ausis, nesijaudinkite – yra daugybė būdų su tuo susidoroti.

Parodykite jai duris

Kartais laimėti tiesiog neįmanoma. Visų pirma Jūsų katė miaukia, kad ją išleistumėte. Tuomet ji vėl prašo ją įleisti. Taip ji liudija savo nepriklausomybę. Laimei, yra labai paprastas sprendimas – duryse įrenkite dureles katei. Jūsų katė greit išmoks jomis naudotis, o vėliau galės namo ir į lauką eit tuomet, kai jai to norėsis.

Nustatykite maitinimo grafiką

Gali būti, kad Jūsų katė triukšmauja, nes yra alkana. Jei manote, kad taip ir yra, pasistenkite vadovautis ant mūsų ėdalo pakuočių pateiktais nurodymais arba palikite sauso maisto, kuriuo katė galėtų užkandžiauti visą dieną. Ilgainiui visgi geriausia kasdien maitinti katę tam tikru laiku. Pripratusi prie grafiko, ji supras, kad nėra būtinybės Jums apie tai priminti.

Daugiau glostykite

Dažnas murkimas dažnai reiškia dėmesio poreikį, tad katę reguliariai glostykite ir patenkinkite jos poreikius. Jei žiūrite televizorių, leiskite jai gulėti ant kelių, tačiau skirkite laiko ir žaidimams.

Nubrėžkite ribą

Gavusi visko, ko nori, Jūsų katė tikriausiai liausis tarškėjusi. Tačiau jei triukšmas tęsiasi net ir tada, kai poreikiai patenkinti, geriausia katę ignoruoti, kad ir kaip sudėtinga tai būtų. Jei pasiduosite, katė manys, kad daugiau murkimo užtikrins daugiau Jūsų dėmesio!

Apdovanokite už gerą elgesį

Kaip ir visos katės, Jūsų augintinė mėgsta būti apdovanota, tad būtinai ją pagirkite už tylą ramų elgesį. Palaukite, kol ji liausis triukšmavusi ir tuomet pasakykite, kokia ji gera. Pagirti ją galite skanėstu, paglostydami ar žaisdami su ja.

Padėkite jai atsipalaiduoti

Jei Jūsų katė nuolat murkia, jai galbūt nuobodu arba ji patiria įtampą. Žaislai gali padaryti stebuklą, ypač jei jie skatina ją mąstyti, pavyzdžiui, „kačių labirintai“. Šiame paprastame žaidime slepiasi kamuoliukas, padedantis vystyti katės ištvermę.

Gal ji prastai jaučiasi

Murkimas dažniausiai yra dėmesio reikalavimas, tačiau kai kuriais atvejais jis gali reikšti, kad katė prastai jaučiasi arba jai skauda. Stebėkite, ką murkdama veikia Jūsų katė – tai gali pateikti užuominą apie galimą problemą. Pavyzdžiui, jei ji miauksi ėsdama, jai gali būti padidėjęs dantų jautrumas arba jai gali būti sunku ryti. Jei ji murkia tualete, jai gali būti užkietėję viduriai arba sunku šlapintis. Jei nerimaujate, nuvežkite augintinę pas veterinarą.