mityba

Laukinėje gamtoje didžiosios katės visas reikiamas maistingąsias medžiagas gauna iš sumedžioto grobio. Jūsų augintinė taip pat turi laukinių giminaičių instinktą suėsti sugautą grobį, sveika ir subalansuota jos mityba priklauso nuo Jūsų. Šeimininkui patartina žinoti katės poreikius.

Vitaminai augimui

Vitaminai Jūsų katei reikalingi įvairioms svarbioms organizmo funkcijoms. Vitaminai padeda akims, kaulų augimui ir medžiagų apykaitai – iš tiesų, dėl tam tikrų priežasčių vitaminų reikia beveik kiekvienai organizmo daliai. Kiekvienas vitaminas turi savo paskirtį. Pavyzdžiui, jei katė įsipjauna pėdutę, vienas vitaminas padės sustabdyti kraujavimą, o kitas užgydys odą.

Kačių ėdalas su kepenimis, inkstais, mielėmis ir grūdais yra geras vitaminų šaltinis. Tikslus visų Jūsų katei reikalingų vitaminų kiekis yra Whiskas® 7+ kačių ėdale.


Mineralai kaulams

Tinkamo mineralų kiekio dėka Jūsų katės dantys ir kaulai bus tvirti, medžiagų apykaita bus puiki. Svarbu nepersistengti – pernelyg daug mineralų gali būti sudėtinga įsisavinti.

Svarbiausi Jūsų katei reikalingi mineralai yra kalcis, fosforas, kalis, natrio chloridas ir magnis. Jai taip pat reikia šių mikrooelementų: geležies, vario, mangano, cinko ir selenio.

Kačių ėdalas, kuriame yra žuvies, mėsos, kepenų ir grūdų, yra puikus mineralų šaltinis. Jei savo katę šeriate subalansuotu iš anksto paruoštu suaugusioms katėms skirtu ėdalu, pavyzdžiui, Whiskas®, iš jo ji gaus reikiamą visų mineralų kiekį, tad papildų jai duoti nebereikės.

Sveikatai būtinos riebiosios rūgštys

Jūsų katei būtinos riebiosios rūgštys, kad jos oda, kailis, dauginimosi sistema ir medžiagų apykaita būtų sveika. Šios rūgštys – ne tik svarbus energijos šaltinis, tačiau dėl riebalų ir būtinųjų riebiųjų rūgščių jos ėdalas tampa skanesnis. Jų dėka po organizmą pasklinda vitaminai A, D, E ir K.

Kačių ėdalas, kurio sudėtyje yra gyvulinių riebalų ir augalinių aliejų, yra geras būtinųjų riebalų rūgščių šaltinis.

Angliavandeniai ir skaidulos virškinimui

Su maistu gaunamus angliavandenius Jūsų katė panaudos kaip energijos šaltinį arba kaip maistinių skaidulų šaltinį. Skaidulos gerina virškinimą ir užtikrina reikiamą išmatų konsistenciją. Kačių ėdalas su grūdais, pavyzdžiui, ryžiais, kukurūzais ir kviečiais – puikus angliavandenių šaltinis.

Baltymai tvirtumui

Baltymai Jūsų katei reikalingi sveikam augimui ir raumenų tonusui užtikrinti. Baltymų yra daugelyje gyvų audinių, įskaitant plaukus, odą, nagus ir raumenis, jie tiekia būtinąsias amino rūgštis, kurios reikalingos, kad Jūsų katė būtų geros fizinės formos ir sveika. Jūsų katės organizme yra tūkstančiai įvairių baltymų, ir kiekvienas turi savo paskirtį.

Ypač daug baltymų yra kačių ėdale, kuriame yra mėsos, kiaušinių, žuvies, grūdų ir mielių.

Paprastas būdas užtikrinti tinkamą katės mitybą yra šerti ją ėdalu Whiskas® – taip jos mityba bus tobulai subalansuota, joje bus visos maistingosios medžiagos, kurių reikia laimingai ir sveikai katei!