mityba

Katžolė suteiks jūsų katei itin daug džiaugsmo. Šis augalas skatina katę žaisti, bėgioti ir gerai jaustis. Tačiau kodėl katžolė traukia kates ir kaip galite jos dėka suteikti katei teigiamų emocijų?

Kas yra katžolė?

Katžolė – tai mėtų šeimai priklausantis augalas. Medicininės katžolės savybės žmonėms pažįstamos dar nuo senovės Romos laikų. Vėliau katžolės arbata buvo gydomi virškinimo sutrikimai. O katėms šio augalo tiesiog niekad negana!

Ar į katžolę reaguoja visos katės?

Ne, ne visos katės pasižymi jautrumu katžolei. Tačiau dauguma kačių netoli šio augalo paprasčiausiai pašėlsta. Potraukiu katžolei garsėja ir kai kurios didžiosios kačių giminaitės.

Kiek trunka katžolės poveikis?

Katžolės sukeltas jaudulys paprastai trunka vos keletą minučių. Vėliau katė pripranta prie šiame augale esančių cheminių medžiagų, kurios sukelia šią reakciją. Šis poveikis gali trukti apie valandą, o vėliau nuo katžolės katė gali vėl pašėlti!

Ar katžolė visiškai saugi?
Prie katžolės nepriprantama, tad galite nesijaudinti – džiovintų katžolės lapų kramtymas Jūsų katei nepakenks. Galima nusipirkti katžole kimštų arba katžolės kvapo žaislų, skanėstų ir užklotų.

Ar katžolė naudinga?

Katžolę galite pasitelkti mankštai ir dresūrai – taip Jūsų katė net nesupras, kad mankštinasi. Pabandykite katžole apipurkšti draskyklę ir paskatinkite katę draskyti ir kramsnoti ją, o ne mėgstamiausią Jūsų fotelį! Tai padės ne tik atpratinti katę nuo blogų įpročių, bet ir akimirksniu atlygins už gerą elgesį.

Ar galima patiems užsiauginti katžolės?

Žinoma! Katžolę auginti nebrangu ir labai paprasta – katžolės sėklų galite nusipirkti bet kuriame gerame sodo centre. Tai daugiametis augalas, tad, jei žiema nebus pernelyg šalta, derliaus sulauksite kasmet.

Katžolę geriausia sodinti lauke ankstyvą pavasarį, ji geriausiai auga saulėtoje vietoje. Katžolės augalai gali užaugti gana dideli, tad tarp augalų palikite apie 30 cm tarpus. Sėklos turėtų pradėti dygti po kelių savaičių. Leiskite augalams augti iki žydėjimo, o tuomet reikia imti derlių!

Katžolės derliaus nuėmimas

Kai katžolės augalai pradeda žydėti, nupjaukite juos apie 20 cm aukštyje nuo žemės, nuo stiebų nuskinkite lapus. Stiebus išmeskite, o lapus paskleiskite ant padėklo ir džiovinkite – lapus galite dėti vienus ant kito, kad jų sluoksnis siektų iki 8–10 cm.

Padėklus padėkite gerai vėdinamoje patalpoje ir pasirūpinkite, kad jų nepasiektų katė! Po kelių savaičių lapai turėtų būti trapūs, traškūs... ir paruošti džiuginti Jūsų katę!