Kad vasarą katė neperkaistų

Kaip ir laukinės giminaitės, Jūsų katė mėgsta rąžytis ir gulėti saulės atokaitoje. Išties ji taip mėgsta saulę, kad gali gulėti labai ilgai ir patirti nudegimų. Ji ypač rizikuoja, gulėdama įkaitusioje terasoje, be to, šviesų kailį, rožinę nosį ar odą turinčios katės labiau linkusios nudegti.

Atėjus vasarai, svarbu atminti, kad saulės atokaitoje kate reikia rūpintis taip pat kaip savimi. Geroji žinia ta, kad katę atvėsinti galite daugybe būdų.

Saulę mėgstančios katės priežiūra

Galite labai padėti savo katei – mėgstamiausiose jos „deginimosi“ vietose įrenkite pavėsį. Kaip ir visos katės, jūsiškė pamėgs kartonines dėžes – vieną jų paverskite ant šono, kad joje esančiame pavėsyje katė galėtų snausti.

Žinoma, visai tikėtina, kad saulę mėgstanti katė tiesiog ignoruos pavėsį ir paprasčiausiai atsiguls atokaitoje. Jei taip nutiktų, ir Jūs nerimautumėte dėl nudegimų, vidurdienį, kai saulė kaitriausia, neišleiskite katės iš namų.

Naudokite priemones nuo saulės

Jei Jūsų katė mėgaujasi saule, ir Jūs nenorite sugadinti jai džiaugsmo, jautrias jos ausis galite apsaugoti kremais nuo saulės. Iš pradžių katei tai tikriausiai nepatiks – ji gali net bandyti kremą nusišluostyti – todėl naudokite nenuodingos rūšies priemonę.

Šiltadaržis

Jei turite šiltadaržį, duris visuomet laikykite uždarytas, kad vidun nepatektų smalsioji katė. Jei vasaros mėnesiais Jūsų katė liks šiltadaržyje, ji gali perkaisti. Neleiskite katei kaitintis ir ant šiltadaržio stogo – nuo papildomo svorio ir karščio gali įtrūkti stiklas.