Katei pritaikyti namai

Kaip ir laukinės giminaitės, Jūsų katė didžiąją dienos dalį tyrinės ir saugos savo teritoriją – kitaip tariant, Jūsų namus! Pateikiame keletą būdų, kaip galite namus pritaikyti katėms ir taip pagelbėti savo augintinei vadovautis savo natūraliais instinktais.


Kelionės į kiemą

Įrenkite dureles katei, kad nepriklausoma katė galėtų bet kada išeiti į kiemą ir grįžti – tam idealiai tinka permatomos durelės. Patartina prie slenksčio padėti sunkų meldų kilimėlį – taip nebrangiai ir paprastai susitvarkysite su jos purvinomis letenomis, be to, katei patiks į jį galąsti nagus!

Kilimai

Jei turite katę, verta pamąstyti apie namuose turimų kilimų rūšis. Geriausiai tinka kilpiniai kilimai – juos lengviausia pešiot, be to jame ne taip kaupsis katės plaukai. Apskritai – kuo kilimo sudėtyje daugiau vilnos, tuo jis geresnis.

Rūpinimasis nagais

Draskymas yra vienas iš daugelio natūralių katės instinktų. Nagus jos galanda ne tik medžioklei, bet ir stengdamosi pažymėti savo teritoriją kvapu ir vaizdo signalais. Norėdami atitraukti katės dėmesį nuo baldų, kilimų ar užuolaidų draskymo – ir leisti jai patenkinti draskymo poreikį! – skatinkite ją draskyti draskyklę.

Plaukuotos situacijos

Jūsų katė visą gyvenimą natūraliai šersis. Iš to kai kada galite išpešti naudos – pavyzdžiui, galite paskatinti ją pamėgti naują guolį ar antklodę, paprasčiausiai patrynę ją į naująjį nepažįstamą daiktą ir ant jo perkėlę jos plaukų.

Po lova

Laukinėje gamtoje dauguma didžiųjų kačių turi ypatingas slėptuves. Jose jos tūno, kai nori pabūti vienos, pailsėti ar atsigauti po ligos ar sužeidimo. Jūsų augintinė tokia pat, ir kur jai geriau slėptis nei po Jūsų lova? Pamąstykite, ar nevertėtų namie turėti vienos lovos įprastu rėmu – ne sofos ir ne vientiso lovos rėmo – kur Jūsų katė galėtų slapstytis.

Balkonai

Jei turite balkoną, nepamirškite jo pritaikyti katei – po baliustrada pakabinkite tankų tinklą arba groteles. Taip ir Jūs, ir Jūsų katė galėsite saugiai mėgautis vaizdais.