Akys, ausys ir oda

Jūsų katės akys ir ausys itin jautrios, kaip ir laukinėje gamtoje gyvenančių jos didžiųjų giminaičių. Dėl aštrios regos ji yra apsigimusi medžiotoja, o stipri klausa padeda išgirsti ir silpniausius judančio grobio skleidžiamus garsus.

Jei nerimaujate dėl katės sveikatos, pas veterinarą lankytis svarbu, tačiau keletą pagrindinių dalykų galite patikrinti namie ir įsitikinti, kad jos akys, ausys ir oda yra puikios būklės.

Sveikos akys

Norėdami patikrinti katės akis, vadovaukitės šiuo paprastu sąrašu:

• švelniai patraukite žemyn apatinį katės akies voką – matomas plotas turi būti rožinis;
• patikrinkite, ar abiejų akių vyzdžiai yra įprasto dydžio;
• laikydami katę, atsistokite prie saulės nušviesto lango, atitraukite ir užtraukite užuolaidas – akių vyzdžiai turi reaguoti į šviesos pokyčius;
• stebėkite, ar iš akių neteka spalvotas skystis ir ar nėra pernelyg daug vandeningų išskyrų – tai yra akių infekcijos simptomai.

Jei pastebėjote ką nors neįprasto, nuvežkite katę pas veterinarą nuodugniai apžiūrai.

Sveikos ausys

Jei Jūsų katė dažnai purto galvą arba kasosi ausis, kažkas gali būti negerai. Ypač jautrias katės ausis reikia tikrinti taip:

• ausys turi būti švarios, jose negali būti purvo;
• patikrinkite, ar katės ausų vidinė pusė nėra neįprastai ryškios rožinės spalvos;
• stiprus kvapas gali reikšti ausies infekciją;
• siera – ypač tamsi ar lipni – gali būti ausies infekcijos ar ausies erkučių ženklas.

Erkučių sukeltas infekcijas gydyti gana paprasta – tereikia ausų lašų ar specialių vaistų, kurie lašinami tarp menčių. Jei namie yra daugiau kačių, patartina gydyti ir jas. Veterinaras padės parinkti Jūsų katei tinkamiausią gydymo būdą.

Kiti galimi negalavimai – į žiedinį kopūstą panašūs sukietėjimai išorinėje ausyje (juos reikės reguliariai valyti) arba ūmus ausies tinimas, kurį gali sukelti kraujo pūslelė, dažniausiai susidaranti dėl kasymosi. Dėl šios priežasties ant ausų kartais susidaro randai ir įtrūkimai, o tai gali pakenkti katės klausai – gali prireikti operacijos. Galiausiai, polipai – mėsingi dariniai, galintys kliudyti orui patekti į ausį ir sukelti ligą. Juos taip pat galima pašalinti chirurginiu būdu.

Jei jaudinatės dėl katės ausų būklės, nedelsdami vežkite ją pas veterinarą.

Sveika oda

Jei pastebite, kad katė daugiau nei įprastai kasosi, ji gali sirgti odos liga. Viena galimybių – egzema. Ją paprastai sukelia alerginė reakcija į blusų įkandimus. Negydant egzemos, susidaro šašai, ir katės kailis tampa šiurkštus. Nelaimei, nuo laižymo padėtis tik blogėja! Geriausią gydymo būdą padės parinkti veterinaras.

Gali būti, kad niežulį katei sukelia alergija ėdalui. Jei taip, veterinaras padės katei parinkti kitą mitybos planą.