Jūsų katės svoris

Laukinėje gamtoje didžiosios katės ėda tik savo sumedžiotą grobį. Jūsų katė taip pat apsigimusi medžiotoja, tačiau ji yra priklausoma nuo Jūsų duodamo subalansuoto maisto. Jai reikia būti sveikai… ir reikiamo svorio. Atsispirti maldaujančiam didelių akių žvilgsniui gali būti sudėtinga, be to, skanėstai gali būti svarbi žaidimų dalis. Todėl kartkartėmis patikrinkite katės svorį ir įsitikinkite, kad pernelyg jos nelepinate maistu!

Svėrimas

Katę sverti ypač paprasta – tereikia turėti vonios svarstykles. Pirmiausia pasisverkite pats. Tuomet ant svarstyklių užlipkite, rankose laikydami katę. Iš antrojo rezultato atėmę pirmąjį, gausite savo katės svorį!

Svorio stebėjimas

Patartina stebėti katės svorio pokyčius. Tai galite padaryti, atsistoję virš katės ir žiūrėdami žemyn. Jei po šonkauliais matote nežymų „liemenį", ji gali turėti viršsvorio. Taip pat patikrinkite, ar tarp užpakalinių kojų ir ant pilvo nėra riebalų.
Be to, galite rankas uždėti katei ant šonų. Jei jaučiate šonkaulius, Jūsų augintinė idealaus svorio. Jei šonkauliai išsišovę, ji pernelyg liesa.

Pagalba viršsvorio turinčiai katei

Jei Jūsų katė atrodo šiek tiek rubuilė, veterinaras pasiūlys mitybos planą. Katei geriau ėsti nedidelėmis porcijomis ir dažniau, tad bandykite jai per dieną duoti keturias nedideles porcijas, o ne dvi didesnes. Be to, tikriausiai teks atsisakyti gardėsių ir užkandžių!

Kaip ir didžiosios giminaitės, Jūsų katė mėgsta fizinį krūvį – taip irgi galima numesti svorio. Pripratinkite katę prie trumpų, tačiau aktyvių užsiėmimų. Žaidimų laiką palaipsniui ilginkite, pridėkite po penkias minutes, kol susidarys normali treniruotė.

Pagalba per mažai sveriančiai katei

Jei manote, kad Jūsų katė sveria per mažai, kreipkitės į veterinarą patarimo, kokio dydžio porcijomis ir kaip dažnai ją šerti. Jei svoris neauga, ji gali būti ligota, tad vėl apsilankykite su ja pas veterinarą.