Katės apsilankymas pas veterinarą

Katės iš prigimties yra atsiskyrėlės, mėgstančios nepriklausomybę. Kaip ir laukinėje gamtoje gyvenančios didžiosios jų giminaitės, naminės katės pripratusios rūpintis savimi. Tačiau kartais joms reikia šiek tiek padėti. Todėl, jei nerimaujate dėl katės sveikatos, svarbu nuvežti ją pas veterinarą.

Būkite pasiruošę – vietos veterinarinės klinikos kontaktinius duomenis laikykite lengvai pasiekiamoje vietoje, taip pat žinokite jos darbo valandas ir nurodymus, kur nenumatytais atvejais kreiptis po darbo valandų. Nepamirškite, kad net jei negalite nuvežti katės į kliniką, veterinaras gali Jus konsultuoti telefonu.

Planuokite

Jei manote, kad katei gali prireikti nuskausminamųjų vaistų, galite pagelbėti veterinarui – prieš vizitą klinikoje neduokite katei ėsti ir lakti. Net jei atvejis skubus, pasistenkite paskambinti veterinarui ir pranešti, kad jau esate pakeliui. Taip klinikos personalas turės laiko pasiruošti Jūsų atvykimui.

Tegul kelionė būna patogi

Katės saugumo dėlei svarbu, kad kelionės metu ji būtų tinkamoje nešyklėje. Geriausia ją vežti užrakinamoje kelioninėje nešyklėje. Jei tokios neturite, naudokite tvirtą kartoninę dėžę. Pasirūpinkite joje išpjauti ar pradurti keletą nedidelių skylių ventiliacijai, dėžę tvirtai užriškite, kad katė neiššoktų.

Natūralu, kad jaudinatės dėl katės patogumo kelionės metu, tačiau į nešyklę ar dėžę nepridėkite pernelyg daug pagalvėlių – katei gali nelikti vietos! Pakaks seno megztinio ir kelių sluoksnių laikraščių.
Nesvarbu, ar tai eilinis apsilankymas pas veterinarą, ar skubus atvejis, pasistenkite išlikti ramus. Raminamai kalbinkite katę ir duokite jai pažįstamą žaislą – taip Jūsų katė jausis patogiau.