Padėkite – aš alergiškas katėms!

Paprasčiausias būdas kovoti su alergija katėms – jų vengti! Jei namie laikote katę arba mėgstate būti tarp šių žavių gyvūnų, nesijaudinkite – yra daugybė būdų gyvenimui palengvinti.

Kaip žinoti, kad esu alergiškas katėms?

Alergija katėms kažkiek primena peršalimą. Dažniausiai pasitaiko šie simptomai: perštinčios akys ir čiaudulys, kartais niežti odą. Kai kurie kačių šeimininkai nesuvokia esą alergiški ir kaltę verčia dulkėms arba mano apsirgę.

Jei daugiau laiko praleidžiant su katėmis ar miegat su jomis vienoje lovoje, šie simptomai reiškiasi stipriau, nemaža tikimybė, kad esate alergiškas katėms.

Kas sukelia alergiją katėms?

Kaip ir daugelis, galite manyti, kad problema slypi katės plaukuose. Iš tiesų alergiją sukelia iš katės liaukų išskiriamame skystyje esantys baltymai. Besilaižydama katė seilėmis padengia visą kailį, tad jis pilnas išdžiūvusių išskyrų.

Be to, katė namuose barsto išdžiūvusios odos atplaišas, kurios yra penkiskart mažesnės už namų dulkių daleles, tad prieš nusėsdamos ilgai ore sklando ilgai – taip jas galima įkvėpti.

Ar trumpaplaukės katės alergiškiems žmonėms tinka labiau nei ilgaplaukės?

Ne visai. Išties tyrimai rodo, kad alergiškiems žmonėms ilgaplaukės katės tinka labiau už trumpaplaukes. Alergija gali atsirasti dėl bet kokios veislės kačių, nors patinai išskiria daugiau baltymingų išskyrų nei patelės, o kastruoti patinai jų išskiria mažiau už nekastruotus.

Kaip palengvinti simptomus?

Alergenų kiekis namie didėja dėl dviejų priežasčių:

• daugybės minkštų paviršių;
• į lauką einančios katės.

Jei Jūsų katė neina į lauką, pasistenkite, kad ji būtų tik tam tikrose namo dalyse – ypač svarbu neleisti jai lipti ant baldų! Čiužiniai, užtiesalai, patalynė ir baldų apvalkalai traukia alergenus, tad neleiskite katei ant jų miegoti, kad ir kaip ji mėgtų glaustytis lovoje!

Ar švara namie padeda?

Efektyviausias būdas kovoti su alergenais namuose – pasistengti, kad namai būtų kuo švaresni, įskaitant kilimus. Nuo įprasto siurbimo dulkių siurbliu padėtis tik blogėja, nes alergenai išmetami į orą, tad kilimus stenkitės valyti garais – kartojant tokį valymo būdą kas tris mėnesius, skirtumas turėtų būti akivaizdus.

Patartina naudoti skalbiamus antialerginius lovų užtiesalus. Patalynę patartina skalbti ne rečiau kaip kas dvi savaites 40° laipsnių ar aukštesnėje temperatūroje. Įpraskite atidaryti langus – šviežias oras padės atsikratyti alergenų.

Jei siekiate radikalesnių pokyčių, pamąstykite apie lygias medines ar vinilinės dangos grindis, o baldų apvalkalus pakeiskite tokiais, kuriuos galima reguliariai skalbti.

Kaip dėl vaistų?

Perštinčiai gerklei ir varvančioms akims nuraminti yra daugybė vaistų – net leidžiamų. Jie parduodami be recepto ar su juo, tad teiraukitės vaistininko ar šeimos gydytojo. Parinkus tinkamus vaistus ir vadovaujantis pirmiau pateikiamais patarimais, turėtumėte galėti glostyti kates tiek, kiek norite!