zaidimai

Jūsų katė yra apsigimusi medžiotoja, kaip ir jos didžiosios laukinės giminaitės. Žaisdami su savo kate, padėsite jai tobulinti instinktyvius medžioklės gebėjimus, be to, tai puikus būdas palaikyti jos fizinę formą … nekalbant apie su savo augintine gerai praleistą laiką.

Žaisti katei patinka, tačiau atminkite, kad kates pradžiuginti kur kas sudėtingiau nei šunis. Geriausias būdas sudominti katę – priversti ją galvoti, kad žaisti sugalvojo būtent ji!

Žaislai ant virvelių

Įgimto medžiotojos instinkto dėka Jūsų katė žavėsis bet kuo, primenančiu grobį – pavyzdžiui, ant virvutės galo pririštu žaisliuku. Katei prieš akis pajudinę nedidelį pūkuotą žaislą, išvysite prabundančius didžiųjų kačių medžioklės instinktus. Toks žaidimas katę turėtų linksminti ir vaikyti gana ilgą laiką – be to, veiklą galite paįvairinti, parodę jai plunksną ar kitą daiktą pešiojimui. Nepamirškite pasisaugoti katės nagų!

Pasigaminkite žaislą patys

Brangiems katės žaisliukams nereikia išleisti daug pinigų. Pavyzdžiui, jei Jūsų katė mėgsta šlamančio popieriaus garsą ir pojūtį, duokite jai didelį popierinį maišą. Veiklos jai užteks ilgam laikui – jei į maišą prikrausite žaislų, katei bus dar smagiau.

Kelios paprastų rankų darbo žaislų idėjos:

• tvirtas kamštis;
• tušti popierinių rankšluosčių ritinėliai su pritvirtinta spalvota virvele;
• seni teniso kamuoliukai;
• medžiaga prikimštos senos kojinės.

Žaidimų dėžės

Vienas paprasčiausių būdų užimti katę – jos žaidimams skirti kartoninę dėžę. Dėžė bus ne tik puikus nuotykių labirintas, bet ir tobulas pavėsis karštomis vasaros dienomis. Jei laikote daugiau kačių, jos tikriausiai ims žaisti slėpynes.

Kad būtų smagiau, dėžės šone išpjaukite skylę – tiesiog nepamirškite parinkti tvirtos dėžės ir pasirūpinti, kad katė neimtų jos kramtyti.