Kada katė tampa vyresnio amžiaus?

Kai Jūsų katei sukanka septyneri, esminių elgesio pokyčių tikriausiai nepastebite. Juk dauguma kačių sulaukia 13–17 metų amžiaus. Be to, Jūsų katė tikriausiai tebėra aktyvi, sveika ir kaip niekad nepriklausoma ir smalsi!

Nors senėjimo ženklų nepastebite, po septintojo gimtadienio jos mitybos poreikiai ima keistis. Tačiau katę tinkamai šeriant, kai kurias su amžiumi susijusias sveikatos problemas galima sulėtinti arba net užkirsti joms kelią bei toliau rūpintis kate taip, kaip rūpinotės iki šiol.

Svarbu šių pokyčių neatidėlioti. Reikiamu metu pakeitus katės mitybą, galėsite ją paruošti ilgam ir sveikam gyvenimui. Nelaikykite jos senute – geriau sau pasakykite, kad ji pradeda ryškiausią gyvenimo etapą!

Dažniausiai pasitaikančios vyresnių kačių sveikatos problemos

• Širdies ligos
• Susilpnėjusi inkstų funkcija
• Prasta rega
• Pablogėjusi odos ir kailio būklė

Tinkamas maistas

Šeriant katę jos amžiui tinkamu maistu, suteiksite jai geriausias įmanomas galimybes mėgautis senatve ir būti geriausios būklės.

Pavyzdžiui, produktuose „Whiskas® 7+“ yra daugiau taurino, būtino sveikai širdžiai, taip pat reikiamas kiekis fosforo, kuris reikalingas sveikai šlapimo sistemai! Cinkas ir linolo rūgštis padeda išlaikyti žvilgantį kailį.

Mišri mityba

Kitas būdas padėti vyresnei katei likti sveikai – užtikrinti reikiamą šlapio ir sauso ėdalo mišinį. Nors didžioji dalis sauso ėdalo maistiniu požiūriu yra visavertis, nepamirškite, kad Jūsų katė iš prigimties yra plėšrūnė – jei gyventų laukinėje gamtoje, ji medžiotų grobį ir jį ėstų. Todėl ji tikriausiai būtų dėkinga už dubenėlyje rastą nedidelį kiekį sultingos mėsytės!

Su šlapiu ėdalu katė gauna ne tik mėgstamų skonių ir tekstūrų, jis yra ir puikus vandens šaltinis – tai vyresnio amžiaus katei ypač svarbu. Šlapias maistas naudingas inkstams, be to, jo dėka galite stebėti katės svorį.

„Whiskas®“ rekomenduoja vyresnėms katėms duoti tokį ėdalo derinį: 15 g sauso ėdalo ir 100 g šlapio ėdalo.