Kitten Language

Net ir žavūs, mieli kačiukai kartais patiria įtampą. Jei pastebite, kad kačiukas įsitempęs ar neįprastai elgiasi, kreipkitės į veterinarą – jis patars, ko imtis, o jei reikės, nusiųs jūsų augintinį pas gyvūnų elgesio specialistą.

Svarbu atsiminti, kad tam tikras elgesys, pavyzdžiui, draskymas arba žymėjimas kvapu, vertinant iš kačiuko pozicijos, yra visiškai normalus elgesys... tik jums nelabai priimtinas!

Neramus elgesys

Jei jūsų kačiukas gūžiasi ir spaudžiasi prie žemės, jo kūnas įsitempęs, o lėliukės išsiplėtusios, gali būti, kad jis jaučia nerimą. Tokiu atveju jis taip pat greitai ir sunkiai alsuos ir dažniau nei įprastai laižysis.

Agresyvus ir destruktyvus elgesys

Jei jūsų įprastai ramus ir meilus kačiukas ima kandžiotis ir draskytis, jį gali kamuoti nuobodulys. Atminkite, širdyje jis medžiotojas, tad jei jo prigimtiniai instinktai nėra patenkinami, augintinis ieškos, kaip išsilieti netinkamose vietose. Kačiukas taip gali elgtis ir tada, jei baiminasi dėl savo teritorijos.

Teritorijos žymėjimas viduje

Jei jūsų kačiuko įprasta dienotvarkė pasikeitė arba jei namuose atsirado nauja katė, augintinis gali pradėti žymėti teritoriją šlapimu. Pašalinkite kvapą praskiesta dezinfekavimo priemone, netoli tos vietos padėkite dubenėlį su pašaru. Svarbiausia, rodykite kačiukui kuo daugiau meilės ir jį nuraminkite.

Tuštinimasis viduje

Jei jūsų kačiukas neturi kitų sveikatos sutrikimų, tuštinimasis viduje gali reikšti, kad jis išgyvena stresą. Uždenkite tą vietą folija arba plastiku, kad daugiau ten nesituštintų, ir padėkite švaraus kraiko dėžę, o svarbiausia – rodykite jam kuo daugiau meilės ir nuraminkite augintinį.

Nervingas laižymasis

Jei jūsų kačiukas jaučia įtampą, jis gali perlenkti lazdą nuolat save laižydamas ir kramtydamas kurį nors kailio lopinėlį. Jei gyvūnėlis nesiliauja taip elgęsis, gali sudirgti oda, todėl geriausia kreiptis patarimo į veterinarą.

Kramto vilną

Taip, tai tiesa! Kai kurios rytų veislių katės, ypač Siamo ir Burmos, gali įkyriai kramtyti vilną. Tiksliai nežinome, dėl ko jos taip elgiasi – galbūt grįžta prie kūdikystės įpročių, o gal tai streso ženklas. Jei įmanoma, nukreipkite kačiuko dėmesį nuo šio užsiėmimo.