Kitten Language

Jūsų kačiukas įgimtu balsu gali išgauti daugybę įvairių garsų, pradedant klasikiniu „miau“, baigiant įvairiausiais murkimais ir klyksmais, tiesą sakant, jis „iškalbingesnis“ už daugelį kitų gyvūnų. Katės naudoja net iki 60-ies skirtingų garsų, kiekvienas jų, išreikštas skirtingu tonu ir intensyvumu, turi skirtingą prasmę. Bet ką jūsų kačiukas bando jums pasakyti?

Klasikinis „miau“

Visi žino „miau“. Iš gerklų sklindantis kačiuko „miau“ yra pagalbos arba dėmesio prašymas. Kai jis paaugs, „miau“ išreikš įvairiausias nuotaikas ir emocijas, pradedant draugyste ir baime, baigiant skundais bei pykčiu.

„Čirškiantis“ garsas

Draugiškai sveikindamasis kačiukas gali „sučirkšti“. Ne visi kačiukai taip daro – jei jūsiškis „čirpia“, įsitikinsite, kad išties atrodo, jog augintinis su jumis kalba!

Murkimas

Visi žino, murkiantis kačiukas yra laimingas. Ką tik gimęs kačiukas murkdamas praneša motinai, kad jam patogu ir jis jaučiasi saugiai. Murkimas – pasitenkinimo garsas, protingas kačiukas jį pasitelks tam, kad išsiprašytų glostomas ilgiau nei įprastai. O jūs, be abejonės, su malonumu išpildysite jo prašymą!

Naujausi tyrimai rodo, kad katės taip pat murkia ypač įtemptose situacijose – regis, murkdamos jos sugeba save nuraminti.

Bendravimas su kačiuku

Laukinėje gamtoje suaugę didžiosios katės retai bendrauja balsu, jos tik garsiai praneša, kai būna pasirengusios kautis ar poruotis. „Kalbėdamas“ su jumis kačiukas pademonstruoja suprantąs tai, ką prieš jį suprato jau ištisos kačių kartos – balsu puikiai pavyksta patraukti žmogaus dėmesį!

Kuo daugiau kalbėsite su kačiuku, tuo geriau jis jus supras ir atsilieps. Netrukus atpažinsite jo katiniškus šūksmus, o jis atpažins jūsiškius. Paplepėkite!