Kitten Language

Laukinėje gamtoje dauguma didžiųjų kačių, siekdamos išgyventi, iš prigimties kliaunasi tik savimi, o ne gauja. Jūsų kačiukas lygiai toks pat. Todėl jis nuolat siunčia signalus kitoms katėms, norėdamas išvengti nesusipratimų ir galimo konflikto. Vienas stipriausių signalų yra kvapas.

Jautrus kvapams

Jūsų kačiuko kūnas yra specialiai pritaikytas priimti ir siųsti kvapu užkoduotas žinias. Jis net turi specialų organą burnoje – Jakobsono organą – kuriuo analizuoja kvapus.

Trynimasis

Jūsų mažasis gauruotasis draugas labai mėgsta trintis į visokiausius daiktus: durų staktas, kėdžių kojas, laiptų turėklus, medžius, ir, žinoma, į jus! Gal trynimasis ir atrodo paprastas veiksmas, bet iš tiesų tai yra sudėtingas elgesys. Jūsų kačiukas ne tik pripažįsta jūsų padėtį ir patvirtina savo ryšį su jumis, bet ir palieka bei užuodžia svarbius kvapais užkoduotus signalus.

Draskymas

Visai kaip jo giminaitės didžiosios katės, jūsų kačiukas nemažai laiko praleis draskydamas viską, kas jį supa. Šis natūralus elgesys iš tikrųjų apima daugelį veiksmų, pavyzdžiui:

• užtikrina puikią nagų būklę;

• treniruoja letenėlių raumenis ir sausgysles; 

• pažymi teritoriją regimais ženklais;

• specialiomis letenėlėse esančiomis liaukomis palieka kvapo signalus.

Gal draskymas ir yra natūralus jūsų kačiuko elgesys, bet baldų tai nepuošia! Todėl geriausia būtų parūpinti kačiukui draskyklę.