Kitten Language

Laukinėje gamtoje didžiosios katės palieka aiškius ženklus, žyminčius jų teritoriją, kad būtų išvengta konfliktų – tai svarbu, nes tik nuo jų pačių priklauso, ar nepateks į bėdą.

Jūsų katinėliui būdingas toks pat natūralus elgesys, vienas iš jo mėgstamiausių būdų palikti savo ženklą – pažymėti teritoriją šlapimu arba „išpurkšti“ šlakelį šlapimo.

Gudrus bendravimas

Kai didžiosios katės medžioja, jos retai sutinka kitas kates. Nepaisant to, jos vis tiek turi pranešti kaimynams, kur lankėsi ir kada yra pasirengusios poruotis. Kaip ir laukinėje gamtoje gyvenančios giminaitės, jūsų kačiukas pasitelks sudėtingą kvapu paremtų ženklų sistemą tam, kad užtikrintų, jog jo teritorijoje nemedžiotų kiti gyvūnai ir kad nubaidytų nepažįstamas kates – negana to, jis nuolat atšviežins tas žymes, kad jos neišnyktų.

Nepageidaujamas šlapimas

Kartais ženklinimas šlapimu gali reikšti, kad katinėlis jaučiasi nesaugiai, galbūt mano, jog kažkas kėsinasi į jo teritoriją. Jei tenka susidurti su nepageidaujamu šlapimu, nesijaudinkite – yra daugybė būdų užbėgti tokiam elgesiui už akių:

•kastruokite / sterilizuokite savo augintinį – tada sumažėja noras ženklinti teritoriją šlapimu;

•venkite valiklių su amoniaku ir chloru – šie kvapai primena kačių šlapimo kvapą ir gali paskatinti ženklinimą šlapimu;

•stenkitės nevalyti šlapimo katės akivaizdoje – pradingęs kvapas gali sukelti jai stresą;

•nuvalykite suterštą plotą su 10 % biologinių skalbimo miltelių tirpalu, po to nupurkškite alkoholiu, pvz., chirurginiu spiritu;

•kai nuvalysite apšlapintą plotą, paskatinkite katę ten pažaisti – taip ji pasijus saugiau;

•jei problema nedingsta, susisiekite su veterinaru.