Care

Kai į savo namus parsinešate naują smalsų kačiuką, jam greičiausiai prireiks šiek tiek laiko priprasti prie naujos aplinkos. Geriausia leisti kačiukui tyrinėti ir atrasti daiktus jo paties tempu. Visgi yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padėtumėte kačiukui įsikurti.

Kuris kambarys? 

Nuspręskite, kuriame kambaryje jūsų kačiukas gyvens kelias pirmąsias dienas. Kambarys būtinai turi turėti duris arba kitokį atitvarą, atskiriantį jūsų kačiuką nuo kasdienio gyvenimo bruzdesio, įskaitant vaikus ir kitus naminius gyvūnus.

Vietos užsilipti ir pasislėpti  

Laukinėje gamtoje didžiosios katės mėgsta stebėti savo teritoriją iš aukštai. Tai leidžia joms išvengti grobuonių ir pastebėti potencialų grobį pačioms būnant nepastebėtoms. Jei įmanoma, parinkite kambarį, kuriame jūsų naujasis draugas iš kačių šeimos galės lengvai pasislėpti ir aukštai užsilipti. Skatindami savo kačiuką prisiminti šį natūralų elgesį, padėsite jam lengviau įsikurti.

Kraiko dėžutė 
Katės paprastai pasirenka ramią nuošalią vietą gamtiniams reikalams atlikti. Todėl būtų gerai kačiuko kraiko dėžutę padėti kampe, kitoje kambario pusėje, nei durys. Nepamirškite pasirūpinti dėžutės įklotu ir semtuku, būtinai reguliariai valykite kraiko dėžutę. Katės mėgsta būti švarios ir, jei dėžutė bus nešvari, jūsų kačiukas greičiausiai nuspręs gamtinius reikalus atlikti kitur!

Maisto ir vandens indeliai 
Laukinėje gamtoje didžiosios katės niekuomet neėda toje pačioje vietoje, kurioje atlieka gamtinius reikalus. Taigi būtų protinga kačiuko maisto ir vandens indelį padėti kaip galima toliau nuo kraiko dėžutės. Jūsų mielas mažasis kačiukas taip pat jums padėkos, jei naudosite negilius dubenėlius, nes žemi krašteliai nekliudys jo jautrių ūsų.

Katės krepšys 
Katės krepšiai turėtų būti patogūs, šilti ir lengvai valomi. Jei savo kačiukui pasiūlysite krepšį, visgi nenustebkite, jei jis pats pasirinks, kur jam miegoti. Jo nepriklausoma prigimtis yra vienas iš daugelio dalykų, kuriuo naujasis draugas iš kačių šeimos jus sužavės!

Katės nešyklė 
Jums reikės katės nešyklės ne tik jūsų kačiuko pirmajai kelionei namo, bet ir vėlesnėms kelionėms, pavyzdžiui, pas veterinarą arba į kačių viešbutį. Parduotuvėse siūlomos labai įvairios nešyklės, taigi išsirinkite tinkamiausią jums ir jūsų kačiukui.

Draskyklės 
Galąsti nagus katei yra natūralu. Tai leidžia katei turėti medžioklei paruoštus nagus, taip pat sukuria kvapą ir vaizdinius ženklus, skirtus teritorijai žymėti. Duokite savo kačiukui draskyklę ir pamatysite, kaip pasireiškia jo instinktai, kuriuos numatė gamta!

Kiti naudingi daiktai:
• įrankiai kailio priežiūrai, tinkami jūsų kačiuko veislei;
• specialios durelės katei;
• lengvai nuimamas antkaklis, pavadėlis, vardo pakabutis ir skambalėlis;
• žaislai.

Įsikūrimas
Kai pirmą kartą parsinešate į namus kačiuką, stenkitės namuose elgtis kaip galima tyliau. Nesistebėkite, jei kačiukas iš pradžių bus truputį bailus. Parodykite kačiukui jo kambarį ir leiskite jam pačiam jį ištyrinėti. Palikite duris šiek tiek praviras, kad jūsų kačiukas galėtų įeiti ir išeiti, kada panorės. Jūsų naujasis atvykėlis greitai jums parodys, kai bus pasiruošęs tyrinėti šiek tiek toliau.

Galiausiai, neleiskite savo kačiuko į lauką, kol jis nepaskiepytas. Netgi paskiepijus pirmąsias dvi ar tris savaites kačiuką geriausia laikyti viduje.