Care

Jūsų kačiukas praleidžia didelę dienos dalį rūpindamasis savo išore. Išorės priežiūra ne tik padeda kačiukui susitvarkyti savo kailiuką, bet ir leidžia pašalinti parazitus bei stiprina socialinius ryšius.

Ankstyva pradžia 

Kailiuko priežiūra yra puikus būdas kurti ryšį su savo kačiuku, nes tai panašu į socialinius ryšius tarp katės ir jos kačiukų. Bandykite sukurti gerus kailiuko priežiūros įpročius iš pat pradžių – kuo labiau skatinsite savo katės natūralią elgseną, tuo geriau ją suprasite ir mėgausitės jos draugija.

Žaidimas šepečiu 

Jūsų kačiukas gali būti neramus, kai pirmą kartą šukuosite jo kailį. Padėkite jam atsipalaiduoti leisdami jam žaisti šukomis ir šepečiu – netrukus jis prie jų pripras. Glostykite visą savo kačiuko kūnelį labai švelniai – ypač pilvuką ir sunkiai pasiekiamas vietas, kad jis priprastų būti liečiamas.

Kaip prižiūrėti kailį 

Prieš pradėdami šukuoti kačiuko kailį šukomis ir šepečiu, švelniai paglostykite savo kačiuką. Tuomet iššukuokite jo kailiuką šukomis nuo galvos iki uodegos, ypač švelniai šukuokite prie galvos. Patikrinkite jo kailio ir odos būklę, žiūrėkite, ar nėra blusų ir kitų parazitų požymių. Tuomet iššukuokite kailiuką šepečiu, kad pašalintumėte iškritusius plaukus.

Siaubingi kaltūnai 

Išskirstykite susipynusius plaukus pirštais ir panaikinkite susivėlusias vietas prieš pradėdami šukuoti savo kačiuką. Nesijaudinkite – jei dažnai šukuojate savo kačiuką, plaukai neturėtų dažnai veltis. Jei jūsų kačiukas purvinas, sudrėkinkite švarią šluostę šiltame vandenyje, išgręžkite ir bandykite nušluostyti jo kailiuką. Tik nenaudokite muilo – jis gali sudirginti kačiuko odą.

Išvalykite akis ir ausis 

Baigę šukuoti savo kačiuką, patikrinkite jo akis ir ausis. Jei jūsų kačiuko akys šiek tiek ašaroja, atsargiai jas išvalykite vatos gabalėliu, sudrėkintu šiltame vandenyje. Kiekvienai akiai naudokite skirtingą gabalėlį.

Jei jūsų kačiuko ausys nėra švarios, iššluostykite jas sausu vatos tamponėliu. Nelįskite į tas ausies vietas, kurių nesimato, nekiškite nieko kieto vidun. Jei matote, kad ten susikaupė daug tamsios sieros, pasitarkite su veterinaru.

Sveiki dantys 

Jūsų kačiuko dantys turėtų būti švarūs ir be apnašų, jo dantenos turėtų būti sveikai rausvos spalvos. Reguliariai tikrinkite savo kačiuko snukutį, kad jis prie to priprastų – tuomet bus daug lengviau prireikus išvalyti jo dantis arba duoti vaistus.

Puikūs nagai

Jūsų kačiukas mėgsta draskytis savo teritorijoje – tai natūralus elgesys, padedantis jam medžioti ir žymėti teritoriją kvapu. Draskyklė bus kaip jo nagų dildė, tačiau jums reikės juos apkarpyti kačiukui šiek tiek paaugus. Leiskite jam priprasti prie to tvarkydami jo letenėles nuo mažumės – tada jis ne taip priešinsis, kai bus užaugęs. Jūsų veterinaras gali jums parodyti, kaip tai daryti.