Care

Kačiukai iš tiesų yra labai mieli. Visgi po visu tuo mielumu jūsų mažasis draugas iš kačių šeimos iš tiesų yra puikiai išsivystęs plėšrūnas. Nors katės negyvena kartu su joms giminingomis didžiosiomis katėmis, jų prigimtis vis tiek yra tokia pati, todėl jų klausa, rega, lytėjimo, uoslės, skonio pojūčiai ir judesiai yra puikiai pritaikyti medžiotojo gyvenimui.

Klausa

Kalbant apie žemus garsus, jūsų kačiuko klausa yra panaši į jūsų. Tačiau kalbant apie aukštus garsus, jo klausa daug geresnė ir siekia 1,6 oktavų toliau negu žmogaus. Būtent šis itin didelis klausos jautrumas leidžia jūsų kačiukui išgirsti mažyčių graužikų cypsėjimus. Ji taip pat leidžia jam išlikti pasislėpus nuo savo grobio iki pat puolimo momento.

Jūsų kačiuko ausys taip pat gali judėti itin dideliu spinduliu. Jis gali sukioti savo išorines ausis, vadinamas kaušeliais, po vieną arba abi kartu. Tai reiškia, kad jis gali girdėti savo grobį 360° spinduliu.

Rega

Laukinėje gamtoje didžiosios katės mėgsta medžioti auštant ir temstant. Jūsų kačiukas nuo jų nesiskiria. Norėdami pamatyti tai, pažvelkite į savo kačiuko akis anksti vakare. Pamatysite, kad jo vyzdžiai yra daug didesni ir sugeria daug šviesos.

Galinėje jūsų kačiuko akių dalyje yra specialus ląstelių sluoksnis, vadinamas dangalu. Jis atspindi dar daugiau šviesos ir suteikia jūsų kačiukui tas katėms būdingas naktį šviečiančias akis. Jūsų kačiuko labai aštri rega padeda pastebėti ir mažiausius judesius – tai idealu medžiojant mažus greitai judančius padarėlius.

Lytėjimas

Kai kačiukas pirmą kartą tyrinėja kažką naujo, greičiausiai pamatysite, kaip jis tikrina daiktus savo letenėle. Jo padų pagalvėlės nėra labai jautrios temperatūrai, bet jos itin jautrios vibracijai.

Po to jūsų kačiukas pasinaudos šiurkščiais plaukeliais ant savo viršutinės lūpos, aplink smakrą ir virš akių, kad surinktų dar daugiau informacijos. Ir nepamirškime tų itin svarbių ūsų! Šie neįtikėtinai jautrūs ir itin judrūs jutikliai yra tokie patys, kaip ir tie, kuriuos didžiosios jiems giminingos katės naudoja, kad veiksmingai pagautų ir nužudytų grobį laukinėje gamtoje.

Uoslė ir skonis

Laukinėje gamtoje didžiosios katės naudoja sudėtingą kvapo pėdsakų sistemą bendraudamos viena su kita. Šie pėdsakai padeda joms sukurti socialinius ryšius, žymėti savo teritoriją ir vengti potencialių grėsmių. Jūsų mažasis draugas iš kačių šeimos kvapą naudoja lygiai taip pat.

Jūsų kačiuko uoslės pojūtis yra maždaug dešimt kartų stipresnis nei žmogaus. Jis netgi turi specialų uoslės organą burnos viršuje, vadinamą vomeronazaliniu organu. Jis leidžia jam priimti daug sudėtingų cheminių pranešimų, leidžiančių jam suprasti savo pasaulį.

Kaip ir jam giminingos didžiosios katės, jūsų kačiukas turi temperatūrai ir skoniui ypač jautrų liežuvį. Laukinėje gamtoje šis stulbinantis jautrumas padeda nuspręsti, ką ėsti saugu, o ko ne. Taigi, jei jūsų kačiukas atsisako skanėsto, kurį jam parnešėte,  greičiausiai jis tiesiog atsargiai žiūri į tai, su kuo anksčiau nesusidūrė!

Judėjimas

Greičiausiai pastebėjote, kad jūsų mažasis smalsuolis yra gimęs gimnastu. Jis pasižymi stulbinančia koordinacija, gali tiesiog šokti iš  vietos, kurioje stovi, gali lipti beveik viskuo ir gali balansuoti pačiose pavojingiausiose vietose. Dėl šių stebėtinų savybių jį labai smagu stebėti, tačiau jos taip pat jį daro nuostabiu medžiotoju. Patenkinkite savo kačiuko medžioklės instinktus daug žaisdami su juo. Ir nepamirškite jo glostyti – taip jis žinos, kad jo įvairialypiai talentai daro jums įspūdį