Care

Jūsų mielas mažasis kačiukas mielai prižiūrės savo kailiuką, kad jis būtų švarus ir tvarkingas – tiesą sakant, kailiuko priežiūra užims kelias valandas per dieną. Jūsų kačiukui patinka tai daryti ir tai jam naudinga. Kailiuko laižymas padeda išlaikyti jį puikios būklės, šalina parazitus ir stiprina socialinius ryšius.

Reikėtų žinoti savo kačiuko kailiuko priežiūros įpročius. Jei jis per mažai prižiūri savo kailiuką, tai gali reikšti, kad jis serga. Kita vertus, gali būti ir toks dalykas, kaip per daug intensyvus laižymas.

Per daug laižymo

Nors tai ir malonus užsiėmimas, kartais kailiuko priežiūra gali būti per daug intensyvi. Nuobodulys arba liūdesys gali būti nervingo laižymosi priežastimi, dėl ko gali atsirasti dalinis nuplikimas. Šios problemos sprendimas yra nustatyti, kas kačiukui gali kelti stresą, ir padaryti atitinkamus pakeitimus. Taip pat vertėtų nuvežti jį pas veterinarą apžiūrai.

Plaukų kamuoliukai

Ar žinote, kad jūsų kačiuko liežuvis padengtas mažytėmis „šukomis“? Jos padeda pašalinti iškritusius plaukus ir išlaikyti kailiuką puikios būklės. Tačiau jei kailiuko plaukai įsipainioja į tokias „šukas“, jūsų kačiukas negali jų išspjauti  – tada jis juos praryja. Ir, kalbant apie kates, tai, kas nuryjama, turi grįžti atgal!

Nors jums nepatinka stebėti, kaip jūsų kačiukas išvemia plaukų kamuoliukus, dėl to nereikia jaudintis – tai visiškai natūralus elgesys.