Care

Laukinėje gamtoje didžiosios katės naudojasi savo uoslės ir skonio pojūčiais tikrindamos, ar maistas nesugedęs. Taip pat jos atsargiai žiūri į joms nepažįstamus dalykus. Jūsų mielas mažasis kačiukas irgi turi šiuos instinktus, bet jo natūralus smalsumas reiškia, kad jis gali kažką praryti per klaidą ar tvarkydamasis kailiuką, jei, pavyzdžiui, dažų arba dervos gabalėlis prikimba prie jo kailio. Savo rūpesčiu ir meile galite padėti savo draugui iš kačių giminės išvengti potencialių pavojų!

Saugus laikymas

Prevencija geriau nei gydymas, todėl laikykite visus valiklius, vaistus, dažus ir nuodus ten, kur kačiukas negali pasiekti. Taip pat vertėtų nepamiršti uždaryti duris į rūsį, garažą ir palėpę.

Būkite dėmesingi

Laukinėje gamtoje didžiosios katės pasislepia, jei jos serga arba sužeistos. Jūsų mažasis kačiukas gali daryti tą patį, jei jis nuris ką nors netinkamo, taigi stebėkite jo buvimo vietą. Apsinuodijimo simptomai gali būti labai įvairūs, pradedant nuo neįprasto nuovargio, baigiant paralyžiumi, drebėjimu ir spazmais, taip pat viduriavimu, pykinimu ir vėmimu. Jei jums kas nors kelia susirūpinimą, vežkite savo kačiuką pas veterinarą kaip galima greičiau.

Svarbi kiekviena sekundė

Jei atrodo, kad jūsų kačiukas apsinuodijo, nebandykite priversti jo išsivemti – vežkite jį tiesiai pas veterinarą. Jei žinote, kuo jis apsinuodijo, pasiimkite tai su savimi.