Care

Ar jūsų kačiukas bus kambarinė ar į lauką einanti katė? Suprasdami jo natūralius instinktus, galėsite užtikrinti, kad jis būtų laimingas, kur beklajotų.

Natūrali teritorija
Laukinėje gamtoje didžiosios katės teritorija paprastai dalijama į nedidelę namų teritoriją ir į didesnę, toliau siekiančią medžioklės teritoriją. Jūsų namai bus jūsų kačiuko namų teritorija. Jei jūsų kačiukas liks viduje, jo tolesnė teritorija eis iki tų ribų, kurias jam pavyks pasiekti. Jei kačiukas eis laukan, ši tolesnė teritorija gali būti didesnė, nei galvojate! Tokiu atveju jo teritoriją gali apspręsti galimybė gauti maisto ir kitų kačių teritorija.

Į lauką einantys kačiukai
Jei turite į lauką einantį kačiuką, jūsų mažajam medžiotojui tikrai netrūks stimuliacijos. Jis nusistatys savo teritoriją naudodamas medžius ir kitas patogias padėtis jai stebėti, taip pat įbrėžimus ir kvapą jai žymėti.

Nors tiesa, kad ši aplinka, kuri siūlo jūsų kačiukui  natūralias progas medžioti, laipioti ir tyrinėti, kartais gali būti pavojinga, atminkite, kad jūsų kačiukas turi galingą išlikimo instinktą. Todėl net jei jis lauke ir daro nežinia ką – nesijaudinkite!

Identifikavimas
Jei ketinate leisti savo katę į lauką, pasirūpinkite, kad ji turėtų elastinį antkaklį ir vardo pakabuką. Taip pat pakalbėkite su savo veterinaru apie mikroschemos įdėjimą – tai padės kačiuką identifikuoti, jei jis visgi pasiklystų.

Neįprasti įvykiai
Griaustiniai, fejerverkai ir trankūs vakarėliai gali išgąsdinti mažą kačiuką. Jei žinote, kad netoli jūsų vyksta tokie dalykai, geriau laikykite kačiuką viduje, kad jis būtų saugus.

Pavojai namuose
Jei laikote kačiuką namuose, reiškia, kad jums nereikia rūpintis, kas vyksta lauke. Visgi jūsų mažasis kambarinis nuotykių ieškotojas vis tiek gali pakliūti į bėdą! Smalsūs kačiukai itin mėgsta tyrinėti tokius daiktus kaip židiniai, kaminai, netvirtai uždaryti langai, dujų degikliai, skalbyklės, džiovyklės. Nuolat tikrinkite šias vietas ir, jei galite, laikykite jas uždarytas, kai nenaudojate.

Suteikite smagumo
Kambariniams kačiukams reikia daug stimuliacijos. Tuo būdu jie gali išreikšti savo natūralius žaidimo ir medžioklės instinktus. Pasirūpinkite, kad kačiukas turėtų daug žaislų, gerą draskyklę, vietų laipioti ir švarią kraiko dėžutę.