Kitten Kollege

Laukinėje gamtoje jūsų kačiuko giminaitės didžiosios katės beveik nebendrauja su pašaliniais, o medžiodamos bei siekdamos išgyventi kliaunasi tik savimi. Jūsų kačiukas turi tokius pat įgimtus instinktus, todėl svarbu padėti jam palengva sklandžiai įžengti į naują gyvenimą su kitomis katėmis ar gyvūnais. 

Invazija į teritoriją

Jei jau laikote suaugusią katę, kai parvešite namo kačiuką, gali prasidėti šiokia tokia konkurencija. Katės labai savininkiškos, todėl tikėtina, kad bus prisitaikymo laikotarpis, kurio metu dvi katės pratinsis viena prie kitos. Būkite kantrūs ir nesijaudinkite. Ilgainiui jos išmoks sutarti – gal net taip susidraugaus, kad drauge susirangys ir viena kitą išlaižys!

Kaip kačiuką supažindinti su šunimi

Jei turite šunį, paprastai lengviau į namus parvesti kačiuką, nei suaugusią katę. Visų pirma, pasvarstykite, ar nereikėtų įsigyti aptvaro kačiukui, kuris patikimai saugotų jūsų mažąjį keturkojį draugą. Jei reikia, sutramdykite šunį prisegę pavadėlį. Kačiukas gali šnypšti ant šuns – nesijaudinkite, toks elgesys visiškai natūralus. Geriausia tiesiog leisti gyvūnėliams pratintis – po dviejų savaičių jie jau turėtų būtų apsipratę tarpusavyje. 

Kaip supažindinti kačiuką su mažesniais gyvūnėliais

Jei laikote jūrų kiaulytes, smiltpeles ar triušius, svarbu neišleisti jų iš narvelių, kai kačiukas netoliese. Pasirūpinkite, kad gyvūnėliai gyventų atskirose zonose, iki soties turėtų pašaro ir vandens ir sulauktų didžiulės jūsų ir jūsų šeimos meilės ir švelnumo. Tada visi galės laimingai gyventi!