Considering kitten

Kačiukai – nuostabūs gyvūnėliai. Kaip galima nepamilti šių mielų ir draugiškų pūkų kamuoliukų? Kačiuko atsiradimas namuose yra tik pirma jaudinančios kelionės dalis. Per metus šis smalsus pūkų kamuoliukas taps subrendusia kate. Taigi prieš žengdami pirmąjį žingsnį, įsitikinkite, kad esate pasiruošęs ir norite turėti suaugusią katę.

Jau turite kitų augintinių?

Kačiukai yra smalsūs ir mėgsta bendrauti, tačiau suaugusios katės – nepriklausomos sielos. Kuo jos vyresnės, tuo labiau nori savo erdvės, ypač ramių, jaukių kampelių, kur jaučiasi saugios. Pristatydami naują kačiuką savo kitiems augintiniams, pasistenkite neskubėti. Pasirūpinkite, kad kiekvienas gyvūnas turėtų savo ėdimo, miegojimo ir tuštinimosi vietas. Pavyzdžiui, turint vyresnio amžiaus katę, reikia stabilizavimo laikotarpio, kol senieji gyventojai pripras prie naujoko.

Nesijaudinkite, jei jūsų augintiniai per daug nesutaria. Katės ne visada užmezga artimus ryšius su kitais gyvūnais ar su katėmis iš kitos vados.

Daugiau informacijos sužinosite perskaitę mūsų straipsnį „Supažindinimas su kitomis katėmis ir gyvūnais“.

Ilgai dirbate arba daug keliaujate?

Ilgesnį laiką palikti vieni kačiukai pradeda liūdėti. Be to, jų pilvukai yra maži, todėl juos reikia šerti po truputį kas pora valandų.

Jei dėl jūsų gyvenimo būdo kačiukas dažnai bus vienas, pamąstykite apie vyresnio amžiaus katę, kuri yra savarankiškesnė. Galite įsigyti net porą kačiukų iš tos pačios vados. Tokiu būdu jie galės džiaugtis vienas kito draugija.

Jei dažnai nebūnate namie, pasirūpinkite, kad jums išvykus kas nors prižiūrėtų jūsų kačiuką. Galbūt turite kates mėgstantį kaimyną? Jis galėtų pašerti jūsų kačiuką ir su juo pažaisti kelis kartus per dieną (dauguma kačių mėgsta savo namų aplinką). Taip pat galite pasamdyti profesionalų kačių prižiūrėtoją.

Namie ar lauke?

Kačiukų negalima išleisti į lauką, kol jie nėra tinkamai paskiepyti. Be to, prieš brendimą rekomenduojama atlikti sterilizaciją ar kastraciją. Nekastruoti katinai labiau linkę nuklysti ar susipešti su kitais katinais. Katės gali pastoti sulaukusios vos keturių mėnesių, nors tam paprastai laikomos per jaunos. Pasiklauskite savo veterinaro, kada geriausia atlikti sterilizaciją ar kastraciją.

Jei gyvenate netoli judrios gatvės, bute arba vietoje, kur nėra sodo, savo katę geriau laikykite namie. Net ir tokiu atveju, galite leisti jai įkvėpti gryno oro pasirūpindami saugiu kačių voljeru. Voljeruose paprastai būna lipynių ir vieta, kur katė gali prisiglausti esant blogam orui.

Jei nusprendėte laikyti katę namuose, nepamirškite, kad sveikai ir laimingai katei reikia daug stimuliavimo. Pasirūpinkite, kad ji turėtų daug žaislų, draskyklių ir kilimėlių. Kasdien nepamirškite su kate pažaisti ir pabendrauti, ją paglostyti. Reikėtų prisiminti, kad viduje gyvenančios katės paprastai yra mažiau aktyvios, todėl joms reikia šiek tiek mažiau ėdalo, kad būtų gražios ir sveikos.

Svarbiausias dalykas svarstant, ar laikyti katę namie, ar išleisti ją į lauką, yra katės asmenybė. Jei jūsų kačiukas yra iš laukinių ar pusiau laukinių kačių vados (ar jau pripratęs būti lauke), gyvenimas namie jam gali nepatikti.

Nepamirškite, kad nesvarbu, kur nusprendžiate laikyti kačiuką – viduje ar lauke – reikia laiku pasirūpinti jo skiepais, kasmet apsilankyti pas veterinarą apžiūrai ir pakartotiniams skiepams.

Planuojate kraustytis į naujus namus?

Katės, nepriklausomai nuo amžiaus, mėgsta pažįstamą aplinką. Kraustymasis į naujus namus kačiukui gali kelti stresą. Jam gali reikėti šiek tiek laiko prisitaikyti prie naujų namų, ypač jei aplinka labai skiriasi nuo tos, prie kurios jis pripratęs.

Jei netrukus planuojate kraustytis į namą, galbūt reikėtų palaukti ir kačiuką įsigyti tada, kai jau būsite įsikūrę naujuose namuose. Jei tai neįmanoma, nesijaudinkite. Tiesiog pasirūpinkite, kad naujoje aplinkoje kačiukas turėtų saugią vietą ir kraustymosi metu skirkite jam daugiau dėmesio, kad jis būtų ramus ir laimingas.