Considering kitten

Dabar, kai jau išsirinkote sau tinkamą kačiuką, pats metas pasiruošti jo atvykimui!

Pirkinių sąrašas

Tam, kad kačiukas jaustųsi patogiai ir būtų laimingas naujuose namuose, reikia daug kuo pasirūpinti. Štai keli pagrindiniai dalykai:

• tvirta nešyklė su maža pagalvėle ar rankšluosčiu;
• ėdalo ir vandens dubenėliai;
• kraiko dėžutė ir semtukas, taip pat kraiko maišas („Whiskas“ rekomenduoja „Catsan“ produktus);
• kačiukams skirtas ėdalas bent vienai savaitei;
• bent vienas patogus guolis;
• tvirta draskyklė;
• šepetys;
• žaislai;
• veterinaro kontaktiniai duomenys.

Kačių nešyklės

Pasirūpinkite tvirta nešykle, kurioje galėsite saugiai parsinešti kačiuką. Vėliau ją galėsite naudoti kelionėms. Leiskite kačiukui priprasti prie nešyklės. Jei nešyklę naudosite tik kelionėms pas veterinarą, kačiukas pasislėps vos tik jums ją ištraukus!

Geriausias būdas pripratinti kačiuką prie nešyklės yra padėti ją kambario viduryje atidarytą. Kad būtų minkščiau, įdėkite į vidų rankšluostį ar mažą pagalvėlę. Retkarčiais kačiuko smalsumui paskatinti galite įdėti skanėstą.

Ėdalo ir vandens dubenėliai

Mažiems kačiukams sunku ėsti iš labai gilių indų. Tiesą sakant, dauguma kačių nemėgsta gilių dubenėlių – aukšti kraštai erzina jų jautrius ūsus. Naudokite negilius dubenėlius arba lėkštutes.

Kraiko dėžutė

Pasirūpinkite kraiko dėžute ir kraiku. Jums taip pat prireiks semtuko, kuriuo kasdien reikės pašalinti kačiuko išmatas. Kraikas būna įvairių rūšių. „Whiskas“ rekomenduoja „Catsan“ produktus, nes jie gerai sugeria skysčius ir kvapus, nesulimpa į gniužulus.

Iš pradžių išbandykite mažą kraiko dėžutę. Suaugusių kačių kraiko dėžutė su aukštais kraštais gali būti neįveikiama jūsų kačiuko kojoms. Pasirūpinkite, kad bent vienas dėžutės kraštas būtų žemas, kad kačiukas galėtų jį lengvai perlipti. Po dėžute patartina patiesti laikraštį arba lengvai valomą padėkliuką iškritusioms kraiko granulėms.

Jei turite daugiau nei vieną kačiuką, jie gali mielai dalytis viena dėžute. Tačiau nepamirškite, kad jiems augant reikės pasirūpinti atskiromis.

Jei jūsų kačiukas išmoko naudotis dėžute per nujunkymo procesą, puiku. Tačiau jei manote, kad jam reikia pagalbos, daugiau informacijos rasite perskaitę straipsnį „Kaip išmokyti naudotis kraiko dėžute“.

Ėdalas kačiukams

Kačiukai labai greitai auga, todėl jiems reikia daugiau riebalų ir baltymų turinčio ėdalo nei suaugusiai katei. Be to, kačiuko pilvukas yra labai mažas, todėl jį reikia maitinti po truputį, bet dažnai.

Pasirūpinkite savo kačiuko visaverte ir subalansuota mityba. „Whiskas“ ėdalas kačiukams yra specialiai sukurtas taip, kad suteiktų energijos ir maistinių medžiagų, reikalingų, kad jūsų kačiukas būtų stiprus ir sveikas iki 12 mėnesių. Norėdami pakeisti kačiuko ėdalą suaugusioms katėms skirtu ėdalu, darykite tai palaipsniui per 5–7 dienas.

Nepamirškite, kad kačių skanėstai ir ėdalas nėra tinkami labai mažiems kačiukams. Prieš pirkdami, visada perskaitykite etiketę ir informaciją apie šėrimą.

Linksmybės ir žaidimai

Visi kačiukai mėgsta žaislus! Žaislai yra puiki priemonė ne tik jūsų ir jūsų kačiuko pramogoms, bet taip pat mankštai ir vystymuisi. Katės mėgsta žaisti su bet kuo, kas panašu į grobį arba netikėtai juda. Draskyklė – taip pat puiki priemonė, apsauganti jūsų baldus nuo kačiuko aštrių nagų!

Kačiukui nereikia brangių žaislų. Puikią žaidimų aikštelę galite padaryti kartoninėje dėžėje iškirpę porą skylių. Kačiukui patiks dėžės jam suteikiamas saugus ir privatus kampelis.

Taip pat galima pasigaminti kartonines landas, sugniaužtų laikraščių ar nosinių gumulus, medvilnines rites ir plastikinius butelio kamštukus. Niekada neleiskite kačiukui žaisti su vilnos gaminiais ar virvelėmis. Įsitikinkite, kad jūsų naudojami daiktai yra pakankamai dideli, kad jų nebūtų galima praryti, ir neturi smulkių detalių, kurias galima nukąsti ir suvalgyti.

Pamėginkite atlaisvinti aukštai pakabintą lentyną. Katės ir kačiukai mėgsta aukštas vietas, iš kurių jie gali stebėti savo valdas. Palangės yra ypač jų mėgstama vieta. Kuo kačiukas vyresnis, tuo labiau nori pažiūrėti, kas dedasi lauke. Jei jūsų palangės nėra pakankamai didelės, galite nusipirkti lengvai pritvirtinamą laipynę.

Pagaliau namuose

Kačiukui atvykus į namus pirmą kartą, jis greičiausiai nerimaus dėl naujos aplinkos. Nesijaudinkite, tai visiškai normalu! Jūsų namuose yra daug keistų daiktų, garsų ir kvapų. Kačiukui reikia laiko prie viso to priprasti. Galite padėti jam įsikurti ir pasijusti saugiam duodami kartoninę dėžę ar nešyklę be durų, kur kačiukas galės įlįsti ir pasidžiaugti ramybe.

Pirmas dvi ar tris dienas laikykite kačiuką šiltame, ramiame kambaryje.  Pasirūpinkite, kad jis lengvai rastų savo kraiko dėžutę, ėdalo ir vandens dubenėlius, patogų guolį ir kelis žaisliukus, su kuriais galėtų padūkti. Visa tai padės jūsų kačiukui prisitaikyti prie naujos aplinkos.

Šiame etape reikėtų apsilankyti pas veterinarą, kuris patikrintų jūsų kačiuką, duotų jam vaistų nuo blusų bei kirminų ir suplanuotų skiepus. Jei turite kitų augintinių, nepamirškite, kad prieš juos suleidžiant į vieną vietą reikėtų nuodugniai patikrinti kačiuko sveikatą. Daugiau informacijos sužinosite perskaitę mūsų straipsnį „Apsilankymas pas veterinarą“.