Health and nutrition

Kačiuko patirtis per pirmuosius gyvenimo mėnesius lems visą likusį jo gyvenimą. Kuo daugiau jis patirs per šį svarbų laikotarpį, tuo bus atviresnis ir patiklesnis suaugęs.

Motina žino geriausiai

Pirmoji ir svarbiausia kačiuko mokytoja yra jo motina. Ji išmokys kačiukus visko, ką jiems reikia žinoti, norint išgyventi, pradedant kailiukų ir letenėlių priežiūra ir baigiant tuštinimusi.

Anksti prasidėję mokslai tęsiasi visą gyvenimą

Sulaukęs aštuonerių savaičių kačiukas iš motinos jau išmokęs visko, ko gali. Tai reiškia, kad metas mokymą perimti jums! Iš prigimties jūsų mažasis keturkojis draugas yra medžiotojas, kuris, norėdamas išgyventi, kliaunasi tik savimi. Jūs turite patenkinti jo medžioklės instinktą, išmokyti tinkamai elgtis (pavyzdžiui, naudotis draskykle), išugdyti jo pasitikėjimą savimi, pelnyti meilę ir pasitikėjimą.

Gyvenimas su jumis ir jūsų šeima

Jūsų kačiuko charakteris iš esmės susiformuos tarp antrosios ir septintosios gyvenimo savaitės. Jei jis per tą laiką sutiks daug žmonių, yra didelė tikimybė, kad užaugęs nebus drovus. Jei norite, kad kačiukas būtų atviras ir aktyvus šeimos narys, svarbu dažnai jį imti ant rankų, su juo kalbėti ir glostyti nuo pirmųjų dienų.

Kasdieniai dalykai

Kasdienis gyvenimas pilnas dalykų, kurie iš pradžių kačiukui atrodys keisti – pavyzdžiui, kelionės automobiliu arba dulkių siurblys, kuriuo siurbiamas kilimas. Gyvūnėlį pratinkite prie visko kiek įmanoma anksčiau. Kuo daugiau kasdienio gyvenimo parodysite kačiukui, tuo labiau jis pasitikės savimi užaugęs.

Skirtingo maisto išbandymas

Laukinėje gamtoje didžiosios katės natūraliai išbando daugybę skonių ir tekstūrų. Todėl geriausia leisti kačiukui anksti paragauti įvairių skonių ir tekstūrų – tada jums bus lengviau paįvairinti jo mitybą vėliau. Laukinėje gamtoje didžiosios katės natūraliai išbando daugybę skonių ir tekstūrų. Todėl geriausia leisti kačiukui anksti paragauti įvairių skonių ir tekstūrų – tada jums bus lengviau paįvairinti jo mitybą vėliau.