sveikata

Kaip ir jūsų, taip ir kačiuko virškinimo sistema suvartotą maistą paverčia energija. Jei ši sistema veikia prastai, gyvūnėliui gali suskausti pilvą, dažniausiai pasitaikančios bėdos – viduriavimas arba vidurių užkietėjimas. Jei jūsų augintinį kamuoja kuris nors iš šių negalavimų, geriausia būtų jį parodyti veterinarui.  

Vėmimas  

Jei kačiukas retkarčiais pavemia, jums greičiausiai nėra ko jaudintis. Kaip ir visos katės, jis natūraliai ištuština skrandį, saugodamasis nuo žalingų medžiagų. Antra vertus, jei kačiukas nuolat vemia ir jums neramu dėl jo sveikatos būklės, vežkite jį pas veterinarą.  

Viduriavimas  

Viduriavimą gali sukelti pakeistas pašaras, peršėrimas arba infekcija. Kačiukas turėtų išsituštinti bent kartą per dieną, todėl stebėkite, ar neatsirado jokių pokyčių. Viduriavimas sukelia dehidrataciją, o tai kačiukui ne į naudą. Kreipkitės patarimo į veterinarą.  

Vidurių užkietėjimas  

Jei pastebite, kad kačiukas kraiko dėžėje nesėkmingai stengiasi pasituštinti, jam gali būti užkietėję viduriai. Kaip ir viduriavimą, vidurių užkietėjimą gali sukelti pakeistas maistas, peršėrimas arba kokia nors infekcija. Jei simptomai tęsiasi ilgiau nei 48 val., geriausia pasitarti su veterinaru.