sveikata

Blusos – simptomai ir gydymas
Blusas lengva pastebėti. Dar geriau – jas lengva išnaikinti. Blusos yra rusvai juodos spalvos, pastebėsite, kaip jos juda ant kačiuko kailio. Po kailiu gali likti juodi taškeliai – blusų išskyros, taip pat galite pastebėti, kad kačiukas kasosi ir kandžioja save.  

Galite kreiptis pagalbos į veterinarą arba įsigyti kovos su blusomis priemones bet kurioje geroje gyvūnėlių prekių parduotuvėje – tik patikrinkite, ar jūsų pirkinys tinkamas kačiukams. Svarbu įsigyti tiek, kad užtektų visiems namams – deja, blusos neapsiriboja vien jūsų kačiuku! Laikykite tai pavasarine švaros akcija, išsiurbkite kilimus ir viską kruopščiai išpurkškite.  

Kirmėlės – simptomai ir gydymas  

Reikia saugotis dviejų rūšių kirminų. Jei kačiukas užsikrečia askaridėmis, jo pilvelis gali atrodyti išsipūtęs, kartais gyvūnėlis vemia. Kaspinuočiai panašūs į mažas ryžių kruopeles kačiuko kraiko dėžėje, tos „kruopelės“ gali būti prilipusios ir prie augintinio užpakalio. 
Jei pastebite kuriuos nors iš šių kirminų, nesijaudinkite. Kirminus lengva išnaikinti – ir lengva nuo jų apsisaugoti. Tarp 5–12 savaičių galima kačiukus nukirminti kas dvi savaitės, vėliau – kas 3–6 mėnesius. Prireikus patarimo ar padrąsinimo, kreipkitės į savo veterinarą.