sveikata

Kaip visos didžiosios katės, gyvenančios laukinėje gamtoje, jūsų žavusis kačiukas yra grėsmingas medžiotojas. Grobio persekiojimas ir medžiojimas yra natūralios kačių elgsenos dalis, todėl didelė tikimybė, kad jūsų keturkojis draugas kartais panūs parnešti grobį namo. 

Pasilaikyti grobį

Svarbiausia priežastis, verčianti kačiuką parsinešti grobį namo – noras užbaigti medžioklę. Čiupdamas grobį, kačiukas griebs už bet kurios vietos, kur tik pavyks. Norėdamas jį pribaigti, kačiukas turi suleisti grobiui dantis į kaklą, bet negali paleisti sugauto gyvūnėlio, nes neturi gaujos, kuri jį saugotų, kol doros grobį. 

Kačiukas nebando patogiau įsitverti į grobį ten pat, kur jį ir pagavo, bet parsineša grobį namo. Tokiu atveju, jei sumedžiotas gyvis ir paspruks, kačiukui bus daug lengviau jį vėl sugauti. 

Dovanėlės ant slenksčio

Kai kačiukas pasirodo ant slenksčio nešinas sučiuptu grobiu, norisi manyti, kad jis jums parnešė dovaną. Tiesą sakant, mažasis medžiotojas tiesiog vadovaujasi įgimtais instinktais ir medžioklę užbaigia ten, kur jaučiasi saugus ir kur jam nesutrukdys kiti plėšrūnai.