Health and nutrition

Ta diena, kai parsinešate kačiuką namo, labai svarbi. Jis ne tik praturtins jūsų gyvenimą, bet ir pakeis jį! Prieš atsigabendami kačiuką pasirūpinkite viskuo, ko reikia, kad jis ramiai ir laimingai įsikurtų. Jei turite vaikų ar dar vieną katę, jums reikės atsargiai ir švelniai juos supažindinti. Jei nuo pat pradžių elgsitės ramiai, netrukus laimingai gyvensite visi kartu!

Ššš!

Parsivežę kačiuką namo stenkitės kuo mažiau triukšmauti. Nenustebkite, jei jis iš pradžių atrodys drovus – netrukus kačiuką įveiks smalsumas! Tiesiog būkite kantrūs ir verčiau palaukite, kol kačiukas ateis pas jus, o ne patys eikite pas jį.

Kačiuko kilojimas

Nuo pat pirmųjų dienų pratinkite kačiuką prie kilojimo. Iš pradžių pelnykite jo pasitikėjimą: švelniai jį paimkite, prilaikykite užpakalines kojas. Vėliau pasidėkite kačiuką ant rankos – taip galėsite jį švelniai glostyti laisvąja ranka. Jūsų kačiukas turi nepriklausomą dvasią: tai reiškia, kad jam patinka pačiam kontroliuoti savo judesius, todėl, kai jis panorės nulipti, švelniai paleiskite.

Supažindinkite kačiuką su kitomis katėmis

Jei namie jau turite katę, svarbu atsargiai juos supažindinti. Bet nesijaudinkite – yra nesudėtinga gudrybė, padėsianti užtikrinti, kad pirmasis susitikimas su kačiuku būtų sklandus. Švelniai patrinkite kačiuką savo senu drabužiu – medžiagos gabalu, prisigėrusiu jūsų kvapo. Pažįstamas kvapas reiškia, kad katė kačiuką priims lengviau.

Turėtumėte pasirūpinti, kad katė ir kačiukas išsaugotų savo nepriklausomybę – parūpinkite jiems atskirus maisto dubenėlius, guolius ir kraiko dėžutes.