sveikata

Kaip ir jo giminaitės didžiosios katės, jūsų kačiukas mieliau tuštinasi nestebimas pašalinių akių. Todėl svarbu kraiko dėžutę pastatyti ramioje, saugioje vietoje, kur kačiukas ją lengvai pasiektų ir galėtų pasinaudoti niekam nematant. 

Pastebėti, kai kačiukui prireikia pasinaudoti kraiko dėžute

Turėsite išmokyti kačiuką naudotis savo dėžute. Tai paprasta: tiesiog įkelkite jį į kraiko dėžutę vos pastebėję, kad jis nori šlapintis / tuštintis. Taip pat galite padėti kačiukui išmokti įkeldami jį į dėžutę anksti ryte, prieš eidami gulti ir po kiekvieno valgio. Tęskite, kol kačiukas sugebės rasti kraiko dėžutę pats pagal kvapą ir vietą. Paskui leiskite jam susitvarkyti pačiam. Jam bus patogiau, jei naudosite kačių kraiką, sugeriantį kvapus ir nesušokantį į gabalus, pvz., „Catsan®“. 

Prižiūrėti švarą

Laukinėje gamtoje didžiosios katės labai daug dėmesio skiria švarai ir sveikatai, jos visada ėda ir geria kitoje vietoje, ne ten pat, kur atlieka gamtinius reikalus. Jūsų kačiukas lygiai toks pat, todėl jo kraiko dėžutę padėkite atokiau nuo tos vietos, kur jis ėda ir geria. Taip pat svarbu kraiko dėžutę valyti kasdien. 

Gali nutikti nelaimių

Ar netikėtai jūsų katinėlis ėmė nesuspėti į kraiko dėžutę? Taip gali nutikti dėl daugelio priežasčių:

• jo kraiko dėžutė nešvari;
• galbūt jam trūksta dėmesio;
• gal jam atrodo, kad kažkas įsibrovė į jo teritoriją;
• gal jis pasiekė lytinę brandą.

Jei „nelaimės“ nesiliaus, kreipkitės patarimo į veterinarą, kaip sugrąžinti kačiuką į vėžes. 

Kaip valyti

Nuplaukite apterštas vietas švariu vandeniu, kvapą panaikinkite valydami 10 % biologinių skalbimo miltelių tirpalu. Geriau daugiau nieko nenaudoti, nes daugumos valiklių kvapas šiek tiek primena kačių šlapimo tvaiką. Jei valysite su jais, galite palikti katinišką signalą, skatinantį nepageidaujamą elgesį, o ne atgrasantį nuo jo!

Apdovanoti už sėkmę

Kai kačiukas sėkmingai pasinaudoja kraiko dėžute, būtinai labai jį girkite – nepamaišys ir mažas skanėstas. Šitaip jis netrukus susies kraiko dėžutę su maloniais jausmais. Jums tereikia truputėlio kantrybės, draugiškai paskatinti kačiuką ir jis labai greitai išmoks naudotis kraiko dėžute.