sveikata

Natūralioje aplinkoje didžiosios katės užmezga socialinius ryšius laižydamos viena kitą. Jūs taip pat galite sustiprinti ryšį su savo kačiuku nuolat tikrindami jo sveikatą. Geriausia pradėti ankstyvame amžiuje, tada apžiūra gyvūnėliui taps įprastos rutinos dalimi. 

Pasirūpinkite patogumu  

Prieš pradėdami kačiuko apžiūrą, išsirinkite vietą, kur jis jaustųsi patogiai – pavyzdžiui, jums ant kelių ar lovoje. Apžiūrinėkite kiek įmanydami švelniau ir tyliai, ramiai kalbindami augintinį. 

Kvėpavimas ir pilvas  

Klausykite kačiuko alsavimo, jis turi būti reguliarus ir nė kiek neįtemptas. Labai švelniai perbraukite jo šonus, kad įsitikintumėte, kad nėra nieko neįprasto.  

Ausys ir akys  

Apžiūrėkite kačiuko ausis, patikrinkite, ar ant išorinės ausų dalies nėra įbrėžimų, uždegimo ženklų ar tamsaus vaško pėdsakų. Apžiūrėkite augintinio akis, ar nėra išskyrų, uždegimo ženklų ar traumų pėdsakų. Akies obuolio nelieskite, nepasitarę su veterinaru nelašinkite į akis lašiukų.  

Burna ir nosis  

Švelniai pražiodykite kačiuką ir apžiūrėkite, ar nėra išlūžusių dantų, ar nesimato dantenų uždegimo ženklų ar dantų akmenų sankaupų. Apie augintinio sveikatą galima spręsti pagal jo nosį: ji turėtų būti vėsi ir drėgna. Jei kačiuko nosis padengta plutele ir jis dažnai čiaudi, gali būti peršalęs. Jei jums neramu, apsilankykite pas veterinarą nuodugnesnei apžiūrai. 

Nagai  

Apžiūrėkite kačiuko letenėles, ar netrūksta nagų, ar jie neaplūžę. Taip pat patikrinkite, ar švelni oda tarp pirštų pagalvėlių nesužeista. Švelniai spustelėjus letenėlę kačiukas išskleis nagus – atminkite, kad jie yra aštrūs!
Pasikalbėkite su veterinaru
Jei jus kažkas neramina, dieną ar kelias stebėkite katinėlį. Jei po kelių dienų jo savijauta jūsų netenkina, kreipkitės į veterinarą.