Health and nutrition

Kuo daugiau laiko praleisite su kačiuku, tuo geriau jį pažinsite – ir tuo aiškiau pamatysite, kaip natūralūs instinktai nulemia jo būdą ir elgesį.

Nors jūsų kačiukas namuose gyvena visiškai kitaip, nei gyventų laukinėje gamtoje, jo elgesys vis tiek primins jo giminaičių didžiųjų kačių elgesį. Jei žinosite natūralius jo instinktus, bus lengviau pažinti kačiuką, kai jis kurs savo šeimą su jumis.

Priežiūra

 

Katės laižosi ne vien tam, kad būtų švarios. Laukinėje gamtoje didžiosios katės taip pat laižo vieną kitą, siekdamos sustiprinti socialinius ryšius. Galite atkartoti tokį elgesį reguliariai šukuodami ir prižiūrėdami savo kačiuką. Taip ne tik patenkinsite jo natūralius poreikius, bet jis jus už tai pamils!

Trynimasis

Laukinėje gamtoje didžiosios katės kvapu praneša sudėtingas žinutes, padedančias apginti savo teritoriją ir išvengti konflikto. Žymėjimas kvapu taip pat užmezga ir sutvirtina socialinius ryšius. Trynimasis į įvairius daiktus – vienas iš būdų, kaip didžiosios katės palieka kvapo žymę. Todėl kai kačiukas namuose į jus trinasi, jis jus žymi kaip savo šeimos narį. Būtinai atsilyginkite už jo švelnumą glostymu ir meile. 

Nesutarimai dėl teritorijos 

Jei parvedate į namus kitą katę – arba jei namie atsiranda kūdikis – galite pastebėti, kad kačiuko tualetiniai įpročiai pakinta: jis ima purkšti šlapimą arba šlapintis namuose, bet ne kraiko dėžutėje. Tai nėra neįprasta, tiesiog kačiukas natūraliai reaguoja į, jo akimis žiūrint, jo teritorijai iškilusią grėsmę.

Kad ir kaip ten būtų, jūs tikriausiai apsidžiaugsite, kai viskas vėl stos į savo vietas! Keli patarimai, kaip galite padėti kačiukui išgyventi permainų laikotarpį:

• būtinai kiekvienai namuose gyvenančiai katei parūpinkite atskirus maisto ir vandens dubenis, atskirus guolius ir kraiko dėžutes;

• įrenkite kačiukui vietų, kur jis galėtų laipioti – jam tai atrodys galimybė išplėsti teritoriją

• duokite kačiukui daugybę laiko iš naujo nusistatyti savo teritoriją;

• padrąsinkite kačiuką apipildami jį meile ir dėmesiu.

Įprasta tvarka

Kačiukas greitai susipažins su jūsų šeimos rutina. Jis supras, kada žmonės keliasi, kada gulasi, kada jūs grįžtate iš darbo, kada valgote ir kaip mėgstate ilsėtis vakarais. Jei laikysitės įprastos tvarkos ir leisite kačiukui įsijungti į rutiną, jis greitai taps draugišku ir pasitikinčiu šeimos nariu.