sveikata

Laukinėje gamtoje didžiosios katės natūraliai į grėsmę reaguoja demonstruodamos agresiją. Jūsų kačiukas yra toks pat. Vis tik galite pastebėti, kad kačiukas elgiasi agresyviai net kai nėra jokios priežasties jausti grėsmę – pavyzdžiui, žaisdamas. Jei taip nutinka, nesijaudinkite: yra daugybė būdų, kaip galite pagerinti savo keturkojo draugo charakterį!

Būkite kantrūs

Atminkite, kad jūsų kačiukas labai mažas ir vis dar bando perprasti pasaulį. Gal jis elgiasi agresyviai dėl to, kad išsigando to, ko nesupranta arba dėl to, kad jūs dar neparodėte, koks elgesys jums priimtinas, o koks – ne.

Glostymo ir kandžiojimo sindromas

Galite pastebėti, kad kačiukui paaugus, jo elgesys gali netikėtai pakisti. Jis gali apsiversti ant nugaros ir su džiaugsmu žaisti su jumis, o paskui staiga įsikibti jums į ranką nagais ir dantimis. 

Toks elgesys – dar žinomas kaip „glostymo ir kandžiojimo sindromas“ – pastebimas, kai kačiukas ima elgtis kaip suaugęs katinas: jis išeina ir bendrauja su kitomis katėmis, bet grįžęs namo, kur jis tik vienas, pasijunta mažu. Elgesys pakinta, kai augintinis staiga „persijungia“ iš „kačiuko režimo“ į „suaugusio katino režimą“ ir įprastinis žaidimas virsta gynybiniu atsaku. 

Pripratinti kačiuką prie glostymo

Pravartu nuo pat mažų dienų kiloti kačiuką. Švelniai glostant visą kūnelį, pratinti jį prie prisilietimų, praleisti daug laiko kartu ir užmegzti tvirtą ryšį. Vis tik ne visi kačiukai išmoksta susitaikyti su glostymu, todėl jei kačiukui toks elgesys nepatinka, geriausia atsižvelgti į jo norus ir liautis. 

Žaidimai su žaislais

Žaidimai – tai puikus būdas kačiukui atsikratyti agresijos. Galite nupirkti daugybę žaislų, kuriuos jis mielai vaikysis, daužys letenėle, prie jų sėlins ir šokinės. Skaudės daug mažiau, jei žaidimų objektas bus žaislas, o ne jūsų ranka!

Užsitęsusi agresija

Nepaisant jūsų pastangų užtikrinti, kad kačiukas jaustųsi saugus, išlieka tikimybė, kad jis ir toliau elgsis agresyviai. Jei taip, ir ypač jei kačiukas taikiniais pasirenka vaikus, geriausia pasikalbėti su veterinaru, kuris gali jus nukreipti pas gyvūnų elgesio specialistą. Pasitelkus ekspertų pagalbą, agresyvus kačiuko elgesys netrukus turėtų sušvelnėti.