sveikata

Norėdamos išgyventi laukinėje gamtoje, didžiosios katės gali pasikliauti tik pačios savimi. Jūsų kačiukas taip pat. Jis turi įgimtą instinktą veikti vienas ir nekreipti dėmesio į aplinkinių norus ar reikalavimus. 

Dėl šios priežasties, jūsų augintinis socialinę struktūrą ir bendradarbiavimą suvokia visiškai kitaip nei jūs. Jei norite, kad kačiukas išmoktų, turite suprasti jo motyvus. Nors katinai pasižymi savarankiška dvasia, o tai reiškia, kad nepaklūsta dresavimui kaip šunys, vis tiek galima išmokyti augintinį gerbti tam tikras namų zonas – ir suprasti, koks elgesys jums nepatinka!

Kačiuko apdovanojimas

Atkreipkite dėmesį, kas geriausiai paskatina jūsų kačiuką. Galbūt gardus naujas skanėstas. Galbūt glostymas arba poilsis ant jūsų kelių. O gal jam smagiausia paprasčiausiai pažaisti kartu su jumis. Už gerą elgesį apdovanokite kačiuką jo mėgstamu skanėstu ar veikla. Bet atminkite – katėms viskas greitai pabosta, todėl jei apdovanojimus keisite, kačiukas mokysis greičiau. 

Apdovanojimas tinkamu metu

Apdovanojimas pasieks tikslą tik tada, jei kačiukas jį gaus iškart, vos pasielgęs taip, kaip norėjote. Apdovanoti už gerą elgesį laiku kartais gali būti sudėtinga, todėl turite pasitelkti kantrybę. Kaip tikriausiai žinote, jūsų žavaus kačiuko nepavyks priversti daryti nieko, ko jis nenori!

Teigiamas paskatinimas

Jei aptinkate kačiuką ant virtuvės stalo ir nenorite, kad jis ten būtų, švelniai nukelkite ant žemės ir nueikite. Pataupykite pagyras tam kartui, kai rasite kačiuką ant žemės. Dar vienas būdas atgrasyti nuo nepageidaujamo elgesio – nukreipti dėmesį, tik nepamirškite, nukreipus dėmesį, kačiuką apdovanoti už jums patinkantį elgesį. 

Jei padėsite savo augintiniui anksti išmokti šių dalykų, jis netrukus užaugs linksmu, patenkintu ir išauklėtu katinu!