sveikata

Esate atsakingas šeimininkas, todėl pasirūpinsite, kad jūsų simpatiškasis kačiukas būtų sveikas ir laimingas. Skiepai yra labai svarbūs, nes jie saugo gyvūnėlį nuo ligų. Kai kačiukas bus gavęs visus skiepus, žinosite, kad jis turi pačią geriausią apsaugą.  

Kada skiepyti  

Greičiausiai jūsų kačiukas bus pirmą kartą paskiepytas, sulaukęs 9-ių savaičių, o antrą skiepą gaus būdamas 12-os savaičių. Kai kurių skiepų grafikai skiriasi, todėl geriausia atsiklausti veterinaro, kada reikia skiepyti augintinį. 
Jei kačiuką parsivežate iš veisėjo ar prieglaudos, paprašykite jo sveikatos istorijos – gali paaiškėti, kad gyvūnėlis jau yra gavęs daugumą reikalingų
skiepų.  

Buvimas namuose  

Maždaug per dvi savaites po skiepo visiškai susiformuoja kačiuko imunitetas. Visą šį laiką būtinai laikykite augintinį namuose.  

Sekite skiepų grafiką  

Nors jūsų kačiukas buvo paskiepytas, svarbu, kad jis kasmet būtų skiepijamas pakartotinai. Saugokite augintinio skiepų pažymas saugioje vietoje – jei, jam paaugus, norėsite palikti kačių viešbutyje, turėsite šias pažymas parodyti.  

Kelionė į užsienį  

Jei ketinate išsivežti kačiuką iš šalies, pasirūpinkite, kad užtektų laiko paskiepyti jį visais reikalingais skiepais. Pasitarkite su veterinaru, jis galės daugiau patarti apie keliones į užsienį.