sveikata

Jūsų kačiukas, kaip ir jo giminaitės didžiosios katės, turės įgimtą poreikį žymėti teritoriją šlapimu. O katytė rujos metu greičiausiai triukšmaus ir nenustygs vietoje, raitysis ir voliosis ant grindų.  

Sterilizacija / kastracija padės išvengti tokio elgesio. Negana to, tai teigiamai atsilieps sveikatai.  

Kada sterilizuoti / kastruoti  

Geriausia kastruoti / sterilizuoti kačiuką arba katytę, kai jis / ji sulaukia maždaug pusės metų amžiaus. Šiuo metu žavus pūkų kamuolėlis lytiškai subręsta. Aptarkite su veterinaru visus sterilizavimo / kastracijos aspektus.  

Meilė ir švelnumas  

Sterilizacija / kastracija yra labai paprasta operacija, todėl paprastai galima augintinį parsivežti namo tą pačią dieną. Po operacijos jis gali netvirtai jaustis, todėl leiskite atsigauti ramioje vietelėje. Tiesą pasakius, kačiukas, vadovaudamasis natūraliu instinktu, gali pasislėpti kažkur namuose, kur jausis saugus. Laukinėje gamtoje didžiosios katės suranda nuošalų prieglobstį, kur galėtų pasveikti nuo ligos ar traumų, todėl toks elgesys visiškai normalus. Elkitės su kačiuku gražiai ir su meile, jis turėtų „sugrįžti į vėžes“ per 24–48 val.  

Nauda sveikatai  

Kastravę / sterilizavę savo katinėlį ar katytę, apsaugosite ir pagerinsite gyvūno sveikatą. Ši paprasta procedūra padės sumažinti niekam nereikalingų kačiukų skaičių, kurių ir taip gimsta per daug.