sveikata

Jūsų kačiukas yra iš prigimties mėsėdis. Tai reiškia, kad jo dantų forma idealiai tinka mėsai plėšyti, o ne smulkinti ir kramtyti. Visai kaip jo giminaitėms didžiosioms katėms, jūsų keturkojui augintiniui reikia sveikų dantų, kad galėtų maitintis ir tinkamai išsilaižyti.  

Pastovi apžiūra  

Jūsų kačiuko dantys turi būti švarūs ir be apnašų. Dantenos turėtų būti sveikai atrodančios rausvos spalvos. Jei pastebite paraudimų aplink kačiuko dantis ar prie dantenų, pasitarkite su veterinaru – kartais dėl maisto likučių ir bakterijų gali susiformuoti akmenys.  

Pratinkite kačiuką prie burnos apžiūros nuo pat jauno amžiaus – bus daug lengviau, prireikus išvalyti dantis!  

Kačiuko dantų valymas  

Norint išvalyti kačiukui dantis, jums prireiks mažo dantų šepetėlio ir katėms skirtos dantų pastos. Galite šiuos produktus įsigyti bet kurioje gyvūnėlių prekių parduotuvėje arba paklauskite veterinaro patarimo. Leiskite kačiukui nulaižyti šiek tiek pastos nuo dantų šepetėlio, kad apsiprastų su jos skoniu. Paskui greitai perbraukite dantų šepetėliu per galinius dantis vienoje pusėje, po to – kitoje. Pasistenkite dantis valyti bent kartą per savaitę.  

Specialus maistas  

Patariama kačiuką supažindinti su tinkamu sausu maistu – pavyzdžiui, „Whiskas® Junior“ sausu ėdalu kačiukams, turinčiu didesnį kalcio kiekį, padedantį išsaugoti sveikus dantis. Kiekviena pagalvėlė (taip vadinami sauso maisto gabalėliai) yra dydžiu ir forma pritaikyta kačiuko burnai, o šiurkštus pagalvėlės paviršius naudingas dantims ir dantenoms.