Care

Visi namai yra skirtingi, kaip ir visų gyvenimo būdas. Taigi svarbu išsirinkti kačiuką, kuris lengvai prisitaikytų prie jūsų kasdienybės. Tokiu būdu bus laimingas ir kačiukas, ir jūs! 


Veislinis ar mišrūnas?


Kilmingos katės dažnai pasižymi savotišku temperamentu ar poreikiais. Pavyzdžiui, kai kurios gali nesutarti su vaikais. Jei jus domina konkreti veislė, pasiskaitykite apie ją ir sužinokite, ar ji jums tikrai tinka.

Kilminga katė gali kainuoti kelis šimtus eurų. Prieš pirkdami pasiteiraukite savo veterinaro ir pasidomėkite, ar veisėjas yra patikimas. Pirkimo metu įsitikinkite, kad veisėjas perduoda jums visus reikalingus dokumentus, įrodančius, kad katė yra ne tik kilminga, bet ir sveika.

Vis dėlto dauguma kačių yra mišrūnės. Taigi, jei nusprendėte pirkti mišrūnę, turėsite ne vieną draugą.

Taip pat galite pasvarstyti pasiimti kačiuką ar katę iš prieglaudos, kurių yra visoje šalyje. Taip suteiksite mylinčius namus to nusipelniusiam gyvūnėliui.

Dėmesio vertos labdaros organizacijos

VšĮ „Būk Mano draugas“ http://bukmanodraugas.lt/
Katino svajonė http://www.katinosvajone.lt/
Penkta koja http://www.penktakoja.lt/
Lietuvos Gyvūnų globos draugija Šiaulių skyrius http://s1.gyvuneliai.lt/
Utenos gyvūnų mylėtojų draugija http://www.gyvunugloba.com/
Visagino prieglauda „Padėk Man“ http://www.visaginoprieglauda.lt/lt/
Gyvūnų namai http://gyvununamai.lt
VšĮ „Būk Mano draugas“ http://bukmanodraugas.lt/
Katino svajonė http://www.katinosvajone.lt/
Penkta koja http://www.penktakoja.lt/
Lietuvos Gyvūnų globos draugija Šiaulių skyrius http://s1.gyvuneliai.lt/
Utenos gyvūnų mylėtojų draugija http://www.gyvunugloba.com/
Visagino prieglauda „Padėk Man“ http://www.visaginoprieglauda.lt/lt/
Gyvūnų namai http://gyvununamai.lt
 

Plaukų priežiūra ir ilgis

Ilgaplaukes kates, tokias kaip Meino meškėnai, persų ir turkų van katės, reikia kasdien šukuoti, kad jų kailiukas būtų sveikas ir nesiveltų.

Jei ieškote mažiau priežiūros reikalaujančios katės, jums reikia trumpaplaukės. Trumpaplaukės katės pačios pasirūpina savo plaukais. Vis dėlto kartais joms padėdami sustiprinsite tarpusavio ryšį. O ir plaukų kamuolių namie bus mažiau!

Katinas ar katė?

Viskas priklauso nuo jūsų asmeninio pasirinkimo. Dauguma kačiukų rekomenduojama sterilizuoti ar kastruoti prieš brendimą. Kastruotas katinas ir sterilizuota katė paprastai pasižymi panašiais asmenybės bruožais. Jei auginate du kačiukus iš tos pačios vados, geriausia, kad jie būtų tos pačios lyties. Žinoma, jei sterilizacija ar kastracija atliekama ankstyvame amžiuje, tai nėra labai svarbu.

Kiek kačių?

Paprastai katėms patinka vienoms karaliauti namuose. Tačiau jei turite pakankamai vietos, du kačiukai gali suteikti daug laimės. Jie ne tik užims vienas kitą, kol jūsų nebus, bet ir suteiks jums dvigubai džiaugsmo. Pasiryžus auginti du kačiukus, gerai būtų, kad jie būtų iš tos pačios vados. Tokiu būdu jie jau bus pažįstami ir labiau tikėtina, kad bus panašaus būdo.

Jei kačiuką atvedate pas suaugsią katę, reikėtų būti atsargiems. Neskubėkite, apsišarvuokite kantrybe ir pasirūpinkite, kad kiekviena katė turėtų savo erdvę, šėrimo ir miegojimo vietas.

Daugiau informacijos sužinosite perskaitę mūsų straipsnį „Supažindinimas su kitomis katėmis ir gyvūnais“.

Turite mažų vaikų?

Kai kurių veislių katės nemėgsta būti su vaikais. Tas pats gali būti taikytina specifinių poreikių turintiems kačiukams ar kačiukams, kurių gyvenimas nelepino nuo mažų dienų. Taigi prieš nešantis kačiuką namo svarbu pasidomėti jo kilme ir veislei būdingomis savybėmis. Geriausia vaiką pasiimti kartu, kad jis galėtų susipažintų su kačiuku. Kaip kačiukas reaguoja? Ar jis noriai bendrauja ir yra energingas? O gal nerimauja matydamas naujus žmones ar glostomas?

Parsivedę kačiuką namo nepamirškite, kad šis pūkų kamuoliukas turi aštrius nagus ir adatos smailumo dantis! Kandžiojimas ir draskymas yra natūrali padūkusio kačiuko žaidimų dalis. Tai dar labiau išryškėja, kai jis jaučia grėsmę. Mažiems vaikams gali tekti paaiškinti, kad jūsų naujasis kačiukas yra ne minkštas žaislas, o gyvūnas, kurį lengva užgauti ar nuliūdinti. Neskubėkite. Prižiūrėkite savo vaikus, kol jie išmoks saugiai žaisti su kačiuku.

Daugiau informacijos sužinosite perskaitę mūsų straipsnį „Kačiukai ir vaikai“.